1. Rozpoczyna się Adwent i nowy rok duszpasterski, przeżywany pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”.
  2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Intencja dla róż na ten miesiąc to: Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, właściwy dla dialogu z kulturami oraz: O dobre przygotowanie na obchód tajemnicy Wcielenia Bożego Słowa.
  3. W dni powszednie Adwentu będą sprawowane roraty o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszam do licznego uczestnictwa w roratach, zwłaszcza dzieci. Przed Mszą Świętą roratnią bardzo proszę o odśpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą. Chorych będę odwiedzał z posługą sakramentalną od g. 10.00.
  5. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte: w Mchawie o 9.00,                  w Roztokach Dolnych o 10.00, w Cisowcu o 17.00. W tym dniu odpust w Baligrodzie – suma          o 11.00.
  6. W przyszłą niedzielę na sumie o 11.30 w kościele parafialnym dzieci z klasy III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej otrzymają medaliki i modlitewniki. Proszę o przybycie wszystkich dzieci z rodzicami. Po Mszy Świętej krótkie spotkanie przygotowujące do tej uroczystości. W przyszła niedzielę też zbiórka ofiar do puszki na Kościół na Wschodzie.
  7. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie – od poniedziałku do piątku o 16.00, w sobotę o 9.00; w Roztokach Dolnych – w środę i w piątek o 15.00 oraz w sobotę o 10.00; w Cisowcu – w sobotę o 17.00.
  8. Opłatki wigilijne i kalendarze parafialne ministranci dostarczą do naszych domów w trzecią niedzielę adwentu – 16 grudnia.
  9. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne w cenie 5 zł.
  10. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie, które złożyli Państwo: Barbara i Józef Koza, Czesław Siekaniec, Janina i Mieczysław Gawłowscy, Stanisław Osękowski, Józefa i Bronisław Wołoszyn, Zofia i Jan Pawłowscy, Janina i Tadeusz Ryznar.
  11. Rocznice śmierci:

we wtorek: 29 – śp. Marii Osękowskiej

w środę: 1 – śp. Zofii Dybaś

1. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę: w Mchawie – Teresa Zabawska, Małgorzata Gawłowska, Stanisława Gaber; w Roztokach Dolnych – Danuta Pelc, Elżbieta Skiba. O posługę kościelnego proszę Pana Roberta Pietrów.
  2.  Intencje mszalne:

– poniedziałek o 16.00: + Jan Szybowski – gregorianka

– wtorek o 16.00: + Jan Szybowski – gregorianka

– środa o 16.00: + Zofia Dybaś w 1 rocznicę śmierci

– czwartek o 16.00: + Jan Szybowski – gregorianka

– piątek o 16.00: + Jan Szybowski – gregorianka

– sobota o 9.00: + Jan, Wilhelm Hyleński – intencja od Grzegorza

– niedziela o 8.00: + Jan Szybowski – gregorianka

o 11.30: + Mikołaj Diaczek

– środa o 15.00: + Jan Szybowski – gregorianka

– piątek o 15.00: W intencji Leny Magdaleny Lassak, która w ostatnią niedzielę przyjęła sakrament

chrztu świętego oraz za jej rodziców i chrzestnych

– sobota 0 10.00: O Boże błogosławieństwo dla sióstr z Róży Niepokalanego Poczęcia NMP

i ich rodzin

– niedziela o 10.00: + Jan Choma – intencja od siostry Anny Pecinka z rodziną

– sobota o 17.00: + Jan Szybowski – gregorianka

1. Na cza adwentowego oczekiwania wszystkim błogosławię.