1.  Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Mamy stawać się autentycznymi świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii w świecie. Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście.
  2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana.
  3. Msze Święte Roratnie będą odprawiane w dni powszednie o godz. 16.00. Bardzo serdecznie zapraszam do licznego udziału w Roratach, zwłaszcza dzieci z lampionami.
  4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – święto św. Andrzeja Apostoła, brata św. Piotra; w piątek – bł. Rafała Chylińskiego; w sobotę – św. Franciszka Ksawerego.
  5.  W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Także w przyszłą niedzielę błogosławieństwo opłatków wigilijnych na Mszy Świętej o 8.00, a w Roztokach Dolnych o 10.00. W tym dniu ministranci dostarczą do naszych domów opłatki wigilijne i kalendarze parafialne. Ofiara za opłatki i kalendarze jest ofiarą dowolną. Na sumie zaś poświęcenie medalików i książeczek dla dzieci z klasy III przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  6.  W sobotę w kościele parafialnym o godzinie 18.00 rozpocznie się nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Najpierw będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z odczytaniem intencji napisanych przez nas na karteczkach, a następnie Msza Święta o św. Janie Pawle II w tych intencjach. Karteczki z intencjami proszę składać przed nabożeństwem w zakrystii lub na stoliku pod chórem. Po Mszy Świętej ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II.
  7.  W tym tygodniu też przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Święta, w Roztokach Dolnych: w poniedziałek, wtorek, środę i piątek od godz. 14.30. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę przed świętami Bożego Narodzenia.
  8. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie: od poniedziałku do piątku o 16.00; w Roztokach Dolnych: w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o 15.00 oraz w niedzielę o 10.00; w Cisowcu: w sobotę o 17.00.
  9.  Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę Państwa: w Mchawie – Ryszard Osękowski, Robert Osękowski i Jan Osękowski; w Roztokach Dolnych – Dorota Dereń i Anna Kwiatanowska.
  10. Bardzo dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła parafialnego, które złożyli Państwo: Helena i Tadeusz Miller, Helena i Ryszard Osękowscy, Piotr Skowroński, Zofia i Jan Pawłowscy, Wanda Urban i Władysław Mazurkiewicz, Agnieszka Hyleńska, Stanisława Pikuła, Anna Rędziniak, Eugenia i Józef Bończak. Bóg zapłać !
  11. W tym tygodniu przypada:
    – w poniedziałek: 18 rocznica śmierci śp. Władysława Chomycz
    – w środę: 6 rocznica śmierci śp. Bronisława Opara
    – w czwartek: 2 rocznica śmierci śp. Marii Małochleb
    -w niedzielę: 27 rocznica śmierci śp. Marii Osękowskiej
  12.  Intencje mszalne:
    – poniedziałek o 16.00: + Maria, + Piotr Zięba
    Roztoki D. o 15.00: + Władysława Galant – intencja od Doroty i Adama Pasławskich
    – wtorek o 16.00: + Maria, + Marian, + Janusz Barańscy
    Roztoki D. o 15.00: + Maria Raczkowska – intencja od Katarzyny i Marka Poręba z Nowego Sącza
    – środa o 16.00: + Anna Siekaniec – intencja od Eugenii i Józefa Bończak
    Roztoki D. o 15.00: + Stanisława Cwynar