1. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Intencje dla róż na ten miesiąc są następujące: Aby osoby w podeszłym wieku, zepchnięte na margines i samotne znajdowały, również w wielkich miastach, okazje do spotkania i solidarność oraz: O mądrość i roztropność dla dzieci i młodzieży.
  2. W miesiącu czerwcu codziennie po Mszy Świętej, a w niedziele po rannej Mszy Świętej będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Norberta; w środę – św. Jadwigę Królową; w czwartek – św. Efrema; w piątek – bł. Bogumiła; w sobotę – św. Barnabę, Apostoła. W środę odpust ku czci św. Jadwigi w Jankowcach. Suma odpustowa o godz. 18.00.
  4.  W nocy z czwartku na piątek, czyli już w piątek o 2.00 nad ranem wyruszamy na pielgrzymkę do Grabarki, Augustowa, Wilna i Studziennicznej. Proszę pielgrzymów o przybycie już o 1.45. Ponieważ wyruszamy na pielgrzymkę w piątek – udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych. Z pielgrzymki wrócimy w niedzielę w godzinach wieczornych. W przyszłą niedzielę Msze Święte będzie za mnie odprawiał ks. Bogusław z Jankowiec.
  5. W tym miesiącu zaplanowana jest praca przy malowaniu dachu na kościele parafialnym oraz zostaną wstawione witraże w prezbiterium, które ufundowali: witraż ze św. Izydorem – Państwo Aleksandra, Tadeusz, Marta i Robert Owsianik; witraż ze św. Hubertem – ks. proboszcz jako dziękczynienie za 50 lat życia; witraż ze św. Józefem Sebastianem Pelczarem – Róże Żeńskie; witraż z bł. Jerzym Popiełuszko – Róża św. Michała Archanioła.
  6.  Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie: ; od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00; w Roztokach Dolnych: w poniedziałek o 17.00 i w niedzielę o 10.00; w Cisowcu: w tym tygodniu Mszy Świętej nie będzie, dopiero w sobotę, 18 czerwca.
  7.  Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę Państwa: w Mchawie – Danuta Zięba, Jan Zięba i Robert Bilanycz ( Pan Czesław Osękowski będzie do sprzątania wyczytany tydzień później, ponieważ teraz jedzie na pielgrzymkę); w Roztokach Dolnych – Elżbieta Marczyk i Czesława Kusiak.
  8. W tym tygodniu przypada:
    – w poniedziałek: 51 rocznica ślubu Teresy i Jana Osękowskich
    Roztoki D. o 10.00: + Antoni Bończak,
    + Katarzyna, + Michał Galant
    W sobotę w Wilnie odprawię Mszę Świętą za wszystkich uczestników
    pielgrzymki i za wszystkich parafian, a także w tej samej intencji
    w niedzielę w Studziennicznej.
  10.  Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości
    i serdeczności. Pielgrzymom owocnej pielgrzymki a wszystkim miłej
    niedzieli, udanego dziś Festynu oraz dobrego tygodnia.