1. Dziś w naszej parafii odpust ku czci św. Jana z Dukli w Cisowcu. Suma odpustowa o godz. 13.00, podczas której kazanie wygłosi ks. Piotr Biegówka.
  2.  Dziś też adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Intencje dla róż na ten miesiąc są następujące: Aby szanowane były ludy tubylcze, których tożsamość, a nawet egzystencja są zagrożone oraz: Za przebywających na urlopach i wakacjach – o dar owocnego przeżycia wypoczynku oraz dar otwartych serc i oczu na Pana Boga.
  3. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Elżbietę Portugalską; we wtorek – św. Marię Goretti; w środę – bł. Marię Teresę Ledóchowską; w piątek – św. Jana z Dukli, patrona archidiecezji przemyskiej.
  4. W dniach 1 i 2 października, to jest sobota i niedziela – jest planowana wycieczko-pielgrzymka do Lwowa. W ramach pielgrzymki jest zwiedzanie Starówki, a więc pomnik Mickiewicza, Wały Hetmańskie, dzielnica Ormiańska z katedrą ormiańską, kaplica Boimów, Manufaktura Czekolady, Kopalnia Kawy, cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, nocleg 7 km. od Lwowa. W drugim dniu Msza Święta w Katedrze Łacińskiej, przedstawienie w operze, czas wolny na zakup pamiątek. Cena od jednej osoby wynosi 320 zł. W tej cenie jest opłata za autokar, dwa obiady, śniadanie, uroczysta kolacja z muzyką, usługa pilotażowa i przewodnicka, bilety wstępów. Zapisy do 20 lipca lub do dnia wyczerpania miejsc u mnie. Przy zapisie wpłata zaliczki w kwocie 200 zł, podanie adresu, PESEL oraz telefonu kontaktowego. Potrzebny jest paszport.
  5. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie: ; od wtorku do piątku o godz. 18.00; w Roztokach Dolnych: w niedzielę o 10.00; w Cisowcu: w sobotę o 18.00.
  6.  Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę Państwa: w Mchawie – Stanisław Kurek, Grzegorz Głowa i Bogusław Urban; w Roztokach Dolnych – Joanna Galant i Alicja Raczkowska. Sprzątającym przypominam, że sprzątanie kościoła jest w sobotę i w poniedziałek po niedzieli oraz, że sprzątający przez cały tydzień dbają o podlewanie kwiatów w kościele i przy krzyżu misyjnym. Są teraz upały i kwiaty co drugi dzień należy podlewać.
  7. W tym tygodniu przypada:
    – w środę: 47 rocznica ślubu Anny i Bronisława Barańskich
    – w czwartek: 37 rocznica ślubu Marii i Tadeusza Potoczny
    – w piątek: 27 rocznica ślubu Jolanty i Franciszka Łuczejko
    oraz:
    – w środę: 25 rocznica śmierci śp. Kazimierza Presz
    8 rocznica śmierci śp. Józefa Mazurkiewicza
    – w czwartek: 15 rocznica śmierci śp. Antoniego Siekaniec
    – w piątek: 27 rocznica śmierci śp. Bronisława Mycio
    – w sobotę: 17 rocznica śmierci śp. Anny Choma
    – wtorek o 18.00:
    – środa o 18.00: + Wojciech
    – czwartek o 18.00:
    – piątek o 18.00:
    Cisowiec w sobotę o 18.00:
    – niedziela o 8.00: + Bronisława Kochanowska,
    + Zofia, + Tomasz Zabawscy
    o 11.30: + Franciszka Mycio w 1 rocznicę śmierci
    i za + Tomasza Mycio
    Roztoki D. o 10.00: + Katarzyna, + Antoni Łuczejko
  9. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiam wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Pozdrawiam również wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje urodziny, imieniny czy rocznice ślubu. Wszystkim życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.