1. W naszej Ojczyźnie przeżywamy dziś 77 rocznicę Powstania Warszawskiego i wspominamy tamtych ludzi, którzy walczyli      w obronie stolicy.
  2. Jutro w kościele parafialnym można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”.
  3. W środę wspomnienie św. Jana Marii Vianney, patrona proboszczów. W piątek święto Przemienienia Pańskiego – odpust w Manastercu o 11.00.
  4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą, chorych z posługą sakramentalną będę odwiedzał od godz. 9.00.
  5. W sobotę o 18.00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II
  6. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie – od poniedziałku do soboty o 18.00, w sobotę też o 14.00 Msza Św. z obrzędem sakramentu małżeństwa; w kaplicy Boga Ojca w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o 19.00; w Roztokach Dolnych – w piątek o 17.00; w Cisowcu –  w sobotę o 17.00.
  7. Zapraszam do zabrania ulotki „Lato z misjonarzem”, którą ministranci rozdają dzisiaj przed kościołem. To akcja, która chce przedstawić misjonarzy pochodzących z naszej Archidiecezji. Zachęcam do modlitwy za nich i ewentualnego wsparcia. Dziękuję.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O tę posługę w tym tygodniu proszę Panie: w Mchawie – Elżbieta Osękowska, Krystyna Kuzio, Beata Siekaniec; w Roztokach Dolnych – Elżbieta Marczyk, Czesława Kusiak. O posługę kościelnego proszę Pana Krzysztofa Lubińskiego.

– poniedziałek o 18.00: + Bronisława Obrzut – intencja od Marzeny Szeliga

– wtorek o 18.00: + Piotr Skowroński – intencja od syna Zenona z rodziną

– środa o 18.00: + Bronisława Obrzut – intencja od Anny Szeliga

– czwartek o 18.00: + Paulina Presz – intencja od Anny i Stanisława Janusz

– piątek o 18.00: + Bronisława Obrzut – intencja od Bożeny Osękowskiej

– sobota o 14.00: W intencji nowożeńców

o 18.00: W intencjach nowennowych i za parafian

– niedziela o 8.00:  + Bronisława Obrzut – intencja od Kingi i Łukasza Trzcinieckich

o 11.30: + Zofia, + Jan Mamrot – intencja od wnuczki Eweliny z rodziną

Kaplica Boga Ojca:

– poniedziałek o 19.00: + Paulina Presz – intencja od Franciszka Antolak

– wtorek o 19.00: + Edward Karpiński – intencja od Henryki i Krzysztofa Wołoszyn

– środa o 19.00: + Edward Karpiński – intencja od Łucji i Zenona Skowrońskich

– czwartek o 19.00: + Edward Karpiński – intencja od Agnieszki, Arka i Alana z Nowego Jorku

W Żurawicy w poniedziałek zostanie odprawiona Msza Św. za moich rodziców od mieszkańców Kielczawy, a w sobotę od Janiny i Tadeusza Ryznar.

– piątek o 17.00: + Edward Karpiński – intencja od Agnieszki, Arka i Alana z Nowego Jorku

– niedziela o 10.00: + Kazimiera, + Alojzy Sowa

– sobota o 17.00: W intencji dziecka przyjmującego chrzest. 10.Wszystkim życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.