1. Dziś 80 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętamy w naszych modlitwach o wielu milionach ludzi, którzy zginęli broniąc nie tylko naszej Ojczyzny, o tych, którzy zmarli z głodu i polecamy ich Bożemu miłosierdziu.
  2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020. Msza święta w intencji dzieci i młodzieży oraz w intencji nauczycieli i pracowników naszej szkoły, jak również w intencji zarządu Stowarzyszenia „Nasza Szkoła” i w intencji rodziców o 8.30.
  3. We wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, w środę wspomnienie bł. Dziewic i męczennic Marii Stelli i Towarzyszek, w czwartek wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą. Chorych z posługą sakramentalną będę odwiedzał od godz. 8.30.
  5. W sobotę zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II do kościoła parafialnego na godzinę 18.00. Zachęcam do pisania więcej intencji na karteczkach. W tych intencjach jest sprawowana Msza Święta.
  6. W przyszłą niedzielę modlitwy dziękczynne za zbiory i modlitwy o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników z okazji święta Narodzenia NMP. Na każdej Mszy Świętej błogosławieństwo ziarna do siewu. W tym też dniu odpust w Bezmiechowej o 11.00 i w Średniej Wsi o 11.30.
  7. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie w kościele – w  poniedziałek o 8.30, od środy do soboty o 18.00. W kaplicy Boga Ojca będzie Msza Święta we wtorek o 18.00; w Roztokach Dolnych – od poniedziałku do piątku o 17.00; w Cisowcu – w sobotę o 17.
  8. Planowana jest jednodniowa pielgrzymka do Częstochowy w sobotę 21 września. Koszt pielgrzymki od jednej osoby to 90 zł. Zapisy w zakrystii (nie telefonicznie!) wraz z podaniem numeru pesel, adresu i numeru telefonu komórkowego oraz wpłaty w kwocie 50 zł. Zapisy do następnej niedzieli.
  9. Rocznice śmierci:

w piątek: 22 – śp. Józefa Gawłowskiego

w niedzielę: 3 – śp. Dariusza Przysieckiego

1. O posprzątanie kościoła proszę: w Mchawie – Panie: Justyna Kawałek, Bernadeta Pelc, Łucja Skowrońska oraz o wykoszenie trawy na całym cmentarzu proszę Panów: Stanisław Kurek, Grzegorz Głowa, Bogusław Urban, Marek Osękowski, Piotr Ukleja, Janusz Ukleja, Henryk Kawałek, Łukasz Kawałek, Wiesław Obrzut, Leszek Zaremba. W Roztokach Dolnych – Panie: Joanna Galant, Alicja Raczkowska. O posługę kościelnego proszę Pana Zbigniewa Bończaka.

– poniedziałek o 8.30: W intencji Uczniów, Nauczycieli, Pracowników naszej szkoły i Rodziców oraz

w intencji Stowarzyszenia prowadzącego naszą szkołę

– wtorek o 18.00 w kaplicy Boga Ojca: + Artur Mycio – intencja od rodziny Szybowskich

– środa o 18.00: + Władysław Dybaś – intencja od córki Joli z rodziną

– czwartek o 18.00: + Józef Herbetko w 8 rocznicę śmierci

– piątek o 18.00: + Artur Mycio – intencja od Henryki i Krzysztofa Wołoszyn

– niedziela o 8.00: + Ludwika, + Władysław Siekaniec

o 11.30: + Artur Mycio – intencja od nauczycieli i pracowników NS im. Bł. Edmunda

Bojanowskiego w Mchawie

– poniedziałek, wtorek, środa, czwartek i piątek o 17.00:

+ Zofia, + Antoni Marczyk – gregorianka

– niedziela o 10.00: + Zofia, + Antoni Marczyk – gregorianka

– sobota o 18.00: + Zofia, + Antoni Marczyk – gregorianka

1. Wszystkim życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.