1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Intencje dla róż na ten miesiąc są następujące: Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie oraz: Aby katecheci byli w swoim życiu świadkami wiary, którą głoszą.
  2. W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży. Msza Święta w intencji nauczycieli, dzieci i pracowników naszej szkoły o godz. 8.30. Od g. 8.00 – okazja do spowiedzi. Zapraszam na tę Mszę Świętą także rodziców dzieci i młodzieży, za których też będzie sprawowana Msza Święta.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą. Chorych z posługą sakramentalną będę odwiedzał od g. 8.30.
  4. W sobotę święto Narodzenia NMP. Odpust w Średniej Wsi. Suma odpustowa w Średniej Wsi o 11.00. Z tej racji poświęcenie ziarna do siewu w niedzielę, 9 września po każdej Mszy Świętej.
  5. W niedzielę, 9 września, w Bezmiechowej odpust ku czci Narodzenia NMP, poświęcenie, wmurowanie kamienia węgielnego w nowo budowanej świątyni oraz jubileusz 50-ecia parafii. Uroczystość ta odbędzie się o g. 16.00, której będzie przewodniczył Metropolita Przemyski Ks. Abp Adam Szal.
  6. W poniedziałek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża, we wtorek wspomnienie błogosławionych męczennic Marii Stelli i towarzyszek, w środę wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty.
  7. Zapraszam całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory i komputery). Zbiórka będzie miała miejsce w Mchawie koło Remizy od 3 września do 13 września 2018 roku do godziny 10.00. Przychody z akcji, którą popiera  Abp Adam Szal, wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć budowę szkoły w Sawannie w Kenii.
  8. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  9. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie – w poniedziałek o 8.30, we wtorek, czwartek i piątek o 18.00; w Roztokach Dolnych – w poniedziałek i piątek o 17.00; w Cisowcu –  w sobotę o 18.00.
  10. Rocznice śmierci:

w czwartek: 21 – śp. Józefa Gawłowskiego

w sobotę: 2 – śp. Dariusza Przysieckiego

1. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę: w Mchawie – Lucyna Borowy, Maria Pietrów i Katarzyna Gawłowska; w Roztokach Dolnych – Sylwia Sowa i Elżbieta Lubińska. O posługę kościelnego proszę Pana Wiesława Kaczmara.
  2.  Intencje mszalne:

– poniedziałek o 8.30: O Boże błogosławieństwo dla nauczycieli, pracowników i dzieci

Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. bł., Edmunda Bojanowskiego

w Mchawie oraz rodziców dzieci i młodzieży

– wtorek o 18.00: + Anna, + Michał Kwiatanowscy – gregorianka

– czwartek o 18.00: + Anna, + Michał Kwiatanowscy – gregorianka

– piątek o 18.00: + Maria, + Stanisław Małochleb

– niedziela o 8.00: + Anna, + Michał Kwiatanowscy – gregorianka

o 11.30: O Boże błogosławieństwo dla Eufrozyny Zięba z okazji 80 Urodzin – intencja od

dzieci i wnuków

– poniedziałek o 17.00: + Anna, + Michał Kwiatanowscy – gregorianka

– piątek o 17.00: + Anna, + Michał Kwiatanowscy – gregorianka

– niedziela o 10: + Stanisława Cynar – intencja od Bronisława

– sobota o 18.00:  + Anna, + Michał Kwiatanowscy – gregorianka

1. Wszystkim życzę miłej niedzieli, dobrego rosołu i smacznego obiadu i Bożego błogosławieństwa w tygodniu.