1. Dziś zbiórka ofiar do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Jest to nasza odpowiedź na apel Ojca Świętego Franciszka.
  2. W czwartek Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Jest to dzień odpustu ku czci Św. Michała w Roztokach Dolnych. Uroczysta Msza Święta odpustowa o godz. 17.00, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Andrzej Kudyba z Baligrodu. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w uroczystości odpustowej.
  3. W sobotę i w niedzielę odbędzie się pielgrzymko-wycieczka do Lwowa. Wyjazd w sobotę rano o 5.30 sprzed kościoła, a przewidywany powrót w niedzielę ok. 21-22. W niedzielę zastąpi mnie ks. Bogusław z Jankowiec.
  4.  W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i dziesiątek różańca. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w drugą niedzielę października, to jest 9 października. W przyszłą niedzielę też odpust w Lesku o godz. 11.30.
  5. W jednym z rejonów naszej parafii zrezygnował z radnego w radzie parafialnej Pan Tadeusz Owsianik. Bóg zapłać Panu Tadeuszowi za współpracę, pomoc i porady. Jego miejsce w tym rejonie jako radny przejmuje Pan Czesław Osękowski.
  6.  W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będą w niedziele po sumie, w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej o 17.00. W Roztokach Dolnych w niedziele i kilka razy w tygodniu po Mszy Świętej.
  7.  Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie: w poniedziałek, wtorek i piątek o 17.00; w Roztokach Dolnych: w czwartek o 17.00 i w niedzielę o 10.00; w Cisowcu: w sobotę, 8 października o 17.00.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę Państwa: w Mchawie – Krzysztof Smyk, Zbigniew Podgórski i Andrzej Osękowski; w Roztokach Dolnych – Joanna Galant, Alicja Raczkowska, Danuta Pelc i Stanisława Sawka.
  9.  W tym tygodniu przypada:
    – w poniedziałek: 1 rocznica ślubu Iwony i Wojciecha Niemczyk
    – we wtorek: 13 rocznica ślubu Beaty i Grzegorza Tyrpak
    – w piątek: 37 rocznica ślubu Grażyny i Antoniego Zięba
    oraz:
    – w poniedziałek: 28 rocznica śmierci śp. Anny Herbetko
    – w środę: 11 rocznica śmierci śp. Jana Raczkowskiego
    7 rocznica śmierci śp. Alojzego Sowa
    – w piątek: 27 rocznica śmieci śp. Rozalii Owsianik
    – w sobotę: 28 rocznica śmierci śp. Jana Osękowskiego
    5 rocznica śmierci śp. Henryka Barniak
    – w niedzielę: 10 rocznica śmierci śp. Rozalii Kaczmar