1.  Dzisiaj, już po raz 16, obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie św. Jana Pawła II. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Przy drzwiach kościoła możemy na ten cel złożyć ofiarę do puszek.
  2.  Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Intencje dla róż na ten miesiąc są następujące: Aby dziennikarze w swojej pracy zawodowej kierowali się zawsze szacunkiem dla prawdy i silnym poczuciem etyki oraz: O umiłowanie modlitwy różańcowej.
  3. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej, o której św. Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych w niedziele po sumie i w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej.
  4. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – bł. Marię Angelę Truszkowską, we wtorek – św. Jana XXIII, w środę – bł. Jana Beyzyma, w czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek – św. Małgorzatę Marię Alacoque, w sobotę – św. Teresę od Jezusa.
  5.  W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju.
  6.  W tym miesiącu przypada kolejna zbiórka ofiar na potrzeby naszego kościoła parafialnego.
  7. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie: od poniedziałku do czwartku o 17.00; w Roztokach Dolnych: w poniedziałek, środę i czwartek o 16.00 oraz w niedzielę o 10.00; w Cisowcu: w sobotę o 17.00.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę Państwa: w Mchawie – Krzysztof Siekaniec, Zenon Gawłowski i Mieczysław Gawłowski; w Roztokach Dolnych – Maria Kaczmar i Krystyna Raczkowska.
  9. W tym tygodniu przypada:
    – w poniedziałek: 48 rocznica ślubu Czesławy i Jana Kaczmar
    – w czwartek: 37 rocznica ślubu Eugenii i Józefa Bończak
    32 rocznica ślubu Krystyny i Leona Pałka
    – w piątek: 38 rocznica ślubu Elżbiety i Jana Gawłowskich
    – w niedzielę: 52 rocznica ślubu Mieczysławy i Jana Janusz
    12 rocznica ślubu Marzeny i Janusza Maciosz
    oraz:
    – w poniedziałek: 19 rocznica śmierci śp. Michała Chomy
    18 rocznica śmierci śp. Kazimierza Biernasiewicz
    – we wtorek: 27 rocznica śmierci śp. Stanisława Gawłowskiego
    – w piątek: 22 rocznica śmierci śp. Piotra Opara
    13 rocznica śmierci śp. Marii Sydoryk
  10.  Intencje mszalne:
    – poniedziałek o 17.00: O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Bronisławy Obrzut
    Roztoki D. o 16.00: + Władysława Galant – intencja od córki Janiny z rodziną
    – wtorek o 17.00: + Anna Siekaniec – intencja od Zofii i Józefa Ustianowskich z rodziną
    – środa o 17.00: Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie
    Roztoki D. o 16.00: + Władysława Galant – intencja od Marka Wronowskiego
    – czwartek o 17.00: W pewnej intencji
    Roztoki D. o 16.00: + Władysława Galant
    – Cisowiec w sobotę o 17.00: Za parafian
    – niedziela o 8.00: + Jadwiga Karpińska
    o 11.30: + Maria, + Marian, + Janusz Barańscy
    Roztoki D. o 10.00: + Katarzyna Stach
  11. Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazuję najserdeczniejsze życzenia, wszystkim życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.