1. Dziś powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Rozważajmy dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka. Dziś też przypada 30 rocznica sakry Arcybiskupa Seniora Józefa Michalika.
  2.  Dzisiaj przypada 17 rocznica śmierci śp. Księdza Prałata Tomasza Kościa, a we wtorek 12 rocznica śmierci sp. Księdza Biskupa Stefana Moskwy.
  3. We wtorek, 18 października, w liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty, modlimy się w intencji lekarzy, pielęgniarek i wszystkich pracowników służby zdrowia – jest to bowiem ich święto patronalne.
  4.  W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek – św. Ignacy Antiocheński, sławny męczennik, biskup Antiochii Syryjskiej, autor kilku listów, w których wyłożył naukę o Chrystusie, Kościele i życiu chrześcijańskim; we wtorek – św. Łukasz Ewangelista, uczeń i towarzysz św. Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich; w środę – bł. Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik, zamordowany prze władze komunistyczne; w czwartek – św. Jan Kanty, profesor uniwersytetu jagiellońskiego, odznaczający się wielkim miłosierdziem dla ubogich; w piątek – bł. Jakub Strzemię, arcybiskup halicko-lwowski, odznaczający się wielkim nabożeństwem do Najświętszego Sakramentu i Matki Bożej; w sobotę – św. Jan Paweł II, którego pontyfikat jest nam dobrze znany. W sobotę w Średniej Wsi odpust ku czci św. Jana Pawła II o 12.00.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą a także naszą ofiarą materialną wesprzyjmy misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.
  6. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie: od poniedziałku do piątku o 17.00; w Roztokach Dolnych: w poniedziałek, środę i czwartek o 16.00 oraz w niedzielę o 10.00; w Cisowcu: w sobotę o 17.00.
  7.  Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę Państwa: w Mchawie – Stanisław Indyk, Stanisław Lassak i Tadeusz Borowy; w Roztokach Dolnych – Janina Podsobińska i Jolanta Łuczejko.
  8.  W tym tygodniu przypada:
    – w poniedziałek: 29 rocznica ślubu Elżbiety i Andrzeja Osękowskich
    – we wtorek: 30 rocznica ślubu Eugenii i Mariana Podgórskich
    8 rocznica ślubu Małgorzaty i Stanisława Barańskich
    – w czwartek: 37 rocznica ślubu Czesławy i Jana Baryła
    – w piątek: 16 rocznica ślubu Joanny i Macieja Szpak
    oraz:
    – w poniedziałek: 18 rocznica śmierci śp. Stanisławy Cwynar
    – we wtorek: 29 rocznica śmierci śp. Anny Stemberskiej
    – w środę: 8 rocznica śmierci śp. Barbary Skowrońskiej
    – w czwartek: 24 rocznica śmierci śp. Stanisława Janków
    – w piątek: 22 rocznica śmierci śp. Anny Skowrońskiej
    – w sobotę: 29 rocznica śmierci śp. Augustyna Zabawskiego
  9.  Intencje mszalne:
    – poniedziałek o 17.00: + Kamilek Mazurkiewicz
    Roztoki D. o 16.00: + Maria, + Michał, + Anastazja, + Władysław Raczkowscy – intencja od Tomasza i Katarzyny Raczkowskich
    – wtorek o 17.00: + Anna Siekaniec – intencja od Zofii i Józefa Ustianowskich z rodziną
    – środa o 17.00: + Barbara, + Władysław Skowrońscy                                                                                                                                                                                                                                                           Roztoki D. o 16.00: + Władysława Galant – intencja od Róży MBNP
    – czwartek o 17.00: Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalszą drogę dla pewnej osoby
    Roztoki D. o 16.00: + Władysława Galant – intencja od Marii i Bronisława Barańskich
    – piątek o 17.00: + Anna Siekaniec – intencja od córki Anieli z mężem i rodziną
    – Cisowiec w sobotę o 17.00: Za parafian
    – niedziela o 8.00: O Boże błogosławieństwo dla Adriany Mazurkiewicz z okazji 18 Urodzin
    o 11.30: O Boże błogosławieństwo dla Heleny i Antoniego Kochan oraz ich najbliższych
    Roztoki D. o 10.00: + Helena, + Kazimierz Sołtys
  10. Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazuję najserdeczniejsze życzenia, wszystkim życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.