1. Od najbliższej soboty do 24 grudnia przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia. W tym czasie zachęcam do spowiedzi adwentowej, która w naszej parafii będzie właśnie w sobotę, 17 grudnia w godzinach od 10.00 do 12.00, w Roztokach Dolnych od 11.00 do 12.00.
  2. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji rodzin.
  3. Zachęcam do licznego udziału w Roratach.
  4.  We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna 35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.
  5. W liturgii tego tygodnia wspominamy: 13 XII – św. Łucję, dziewicę i męczennicę, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii i która jest patronką ociemniałych; 14 XII – św. Jana od Krzyża, kapłana, karmelitę, żyjącego w latach 1542-1591, jednego z największych mistyków i teologów duchowości.
  6.  Bóg zapłać za ofiary złożone za opłatki i kalendarze parafialne. W Mchawie złożyli Państwo ponad 2100 zł, w Roztokach Dolnych 890 zł. ofiary te przeznaczone są na cele kościoła w Mchawie i Roztokach Dolnych. Dziękuję także za ofiary na ogrzewanie kościoła parafialnego, które złożyli Państwo: Józefa i Bronisław Wołoszyn, Małgorzata i Czesław Gawłowscy, Aniela i Antoni Osękowscy, Zofia i Tomasz Herbetko, Barbara i Bogumił Herbetko, Maria Kopczyńska, Jadwiga i Józef Zaremba, Krystyna i Edward Kuzio, Bronisława Osękowska, Czesława i Bogdan Drzazga, Władysław Wozderewicz, Czesława i Bronisław Bończak, Grażyna i Antoni Zięba, Elżbieta i Jan Gawłowscy, Ignacy Suchowiecki, Krzysztof Wajda, Dariusz Miller, Lucyna i Zbigniew Podgórscy. Za Ofiary złożone na sprzęt do wyświetlania pieśni w Roztokach Dolnych dziękuję Państwu: Bronisław Pecinka, Halina Lubińska i Stanisław Galant. Bóg zapłać !
  7. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie: od poniedziałku do piątku o 16.00, w sobotę o 9.30; w Roztokach Dolnych: w poniedziałek i środę o 15.00 oraz w niedzielę o 10.00; w Cisowcu: w sobotę, 24 grudnia, Pasterka o 21.00.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę Państwa: w Mchawie – Ignacy Suchowiecki, Zygmunt Stemberski i Grzegorz Stemberski; w Roztokach Dolnych – Joanna Galant i Alicja Raczkowska.
  9. Wójt Gminy Baligród zaprasza mieszkańców na spotkanie w sprawie odnawialnych źródeł energii – kotła pelletowego. Wójt Gminy Robert Stępień zamierza przystąpić do realizacji projektu polegającego na umożliwieniu mieszkańcom pozyskania dofinansowania na wymianę dotychczasowego źródła ciepła na nowy kocioł pelletowy. Projekt przyczyni się do zmniejszenia emisji CO 2, co zdecydowanie poprawi jakość powietrza w naszej Gminie. Koszt własny mieszkańca będzie wynosił 16 % wartości zakupu. Warunkiem udziału w projekcie będzie konieczność wypełnienia ankiety dostępnej na stornie internetowej Gminy i dostarczenia jej do Urzędu Gminy. Wszystkich zainteresowanych wymianą dotychczasowego kotła na kocioł pelletowy zapraszam na spotkanie, na którym zostaną przedstawione zasady działania instalacji, możliwości wymiany oraz kwestie dotyczące uczestnictwa w projekcie. Spotkanie informacyjne odbędzie się 13 grudnia 2016 r. o godz. 17.00 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Baligrodzie.
  10. W tym tygodniu przypada:
    – w środę: 3 rocznica śmierci śp. Stanisława Sydoryk
    – w niedzielę: 7 rocznica śmierci śp. Władysława Skowrońskiego
  11.  Intencje mszalne:
    – poniedziałek o 16.00: + Stanisław Zięba
    Roztoki D. o 15.00: + Władysława Galant – intencja od bratanicy z Uherzec
    – wtorek o 16.00: + Józef Kopczyński
    – środa o 16.00: + Anna Siekaniec – intencja od rodziny Kuzio
    Roztoki D. o 15.00: + Władysława Galant – intencja od Bogackich z Terki
    – czwartek o 16.00: + Maria, + Marian, + Janusz Barańscy
    – piątek o 16.00: + Rozalia, + Józef Wołoszyn
    – sobota o 9.30: + Aniela Repelewicz w 17 rocznicę śmierci,
    + Andrzej, + Józef, + Sylwester, + Bronisław,
    + Kazimierz, + Stanisław
    – niedziela o 8.00: + Kamilek Mazurkiewicz
    o 11.30: + Barbara, + Władysław Skowrońscy
    Roztoki D. o 10.00: + Władysława Galant – intencja od kuzynki z Olszanicy
  12. Wszystkim życzę miłej niedzieli, dobrego tygodnia.