1. Dzisiaj przeżywamy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, który to rozpoczyna w Kościele Tydzień Biblijny.
  2. Dziś też zbiórka ofiar do puszek na CARITAS, która miała się odbyć w ostatnią niedzielę.
  3. W piątek Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W poniedziałek i w środę o 16.30 próba przed I Komunią Świętą dla dzieci z klasy III a w czwartek o 16.30 próba dla dzieci z klasy IV przed rocznicą I Komunii Świętej.
  5. Młodzież z klasy VIII do sakramentu bierzmowania przystąpi po wakacjach, bo wtedy jest planowana wizytacja biskupia w naszej parafii.
  6. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie – od poniedziałku do soboty o 18.00 (to Msza Święta niedzielna); w Roztokach Dolnych – we wtorek o 17.00; w Cisowcu – w sobotę o 17.00.
  7. Ze względu na istniejącą nadal pandemię, proszę o składkę na cele kościoła parafialnego wpłacić za pierwsze półrocze 2021  w kopertach na tacę w kwocie 100 zł. Dziękuję tym, którzy już to uczynili.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła. o tę posługę w tym tygodniu proszę Panie: w Mchawie – Angelina Skowrońska, Magdalena Skowrońska, Urszula Głowa; w Roztokach Dolnych – Maria Kaczmar, Krystyna Raczkowska. O posługę kościelnego proszę Pana Dariusza Sawka.

– poniedziałek o 18.00: O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodziny Ziemba i Komorowskich

– wtorek o 18.00: + Bronisław Mycio – intencja od córki Magdy z rodziną

– środa o 18.00: + Marek Mazurkiewicz

– czwartek o 18.00: + Agnieszka Antolak – intencja od cioci i wujka ze Starej Wsi

– piątek o 18.00: + Wojciech

– sobota o 18.00: + Edward Karpiński – intencja od Bernadety i Zdzisława Pelc oraz od Józefy Skowrońskiej

– niedziela o 8.00:  + Marek Mazurkiewicz – intencja od Krystyny i Piotra Wilczyńskich oraz od Władysława Kochanowskiego

o 11.30: + Agnieszka Antolak – intencja od pracowników firmy TRANS STEYR

wtorek o 17.00: + Kazimiera Sowa – intencja od Marka Roś z rodziną

– niedziela o 10.00: + Jan Kaczmar

– sobota o 17.00: Za parafian

10. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w poprzednią niedzielę wzięli udział w pogrzebie naszego Taty Edwarda; wszystkim, którzy łączyli się z nami w modlitwie, za wszystkie zamówione Msze Święte, za wsparcie, słowa pociechy i złożone kondolencje. Jeszcze raz  w imieniu własnym i mego rodzeństwa składam serdeczne Bóg zapłać!

11. Jutro o 13.00 odbędzie się pogrzeb w kościele parafialnym  śp. Jana Zabawskiego zmarłego 9 kwietnia w 81 roku życia. Śp. Jana i śp. Edwarda polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….