1. W dzisiejszą niedzielę wypada również wspomnienie liturgiczne św. Dobrego Łotra. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Patronuje on również więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom, a także skruszonym złodziejom. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem doskonałego żalu za grzechy. Jest też patronem naszej archidiecezji.
  2. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:                                                                                  Droga Krzyżowa – Mchawa w piątek o 18.00

Roztoki Dolne w piątek o 17.00

Cisowiec we wtorek o 17.00

Gorzkie Żale – Mchawa w niedzielę po sumie

Roztoki Dolne w niedziele po Mszy Św.

Cisowiec w sobotę o 16.30

1. W sobotę o 18.00 – w kościele parafialnym nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.
  2. W poniedziałek na godz. 17.30 zapraszam na krótkie spotkanie Panów z Rady Parafialnej w Mchawie.
  3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
  4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Daniel Jan Podgórski, syn Zbigniewa i Lucyny, zamieszkały w Mchawie i Marta Paulina Kotuła, córka Eugeniusza i Ireny, zamieszkała w Hoczwi – zapowiedź I.
  5. Msze Święte w tym tygodniu będą: w Mchawie – we wtorek, środę, piątek i sobotę o 18.00;            w Roztokach Dolnych – w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o 17.00 oraz w niedzielę  o 10.00; w Cisowcu – we wtorek i w  sobotę o 17.00.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę Państwa:     w Mchawie – Janina Kochanowska, Leszek Zaremba i Władysław Próżniak; w Roztokach Dolnych – Iwona Bończak i Anna Bończak.
  7. Bóg zapłać za ofiarę na ogrzewanie kościoła, którą złożyli Państwo Jolanta i Henryk Kawałek.
  8. Zbiórka wszystkich ministrantów: w Mchawie we wtorek po Mszy Świętej; w Roztokach Dolnych – w czwartek o 16.00. Zachęcam innych chłopców do zapisywania się na ministranta.
  9. W tym tygodniu przypadają rocznice:

Ślubu: w sobotę – 42 Eugenii i Bronisława Szeligi

oraz śmierci:

– poniedziałek: 26 rocznica śp. Jana Galanta

– wtorek: 28 rocznica śp. Anny Żmuda

– piątek: 20 rocznica śp. Władysława Pelca

W Mchawie:

– wtorek o 18.00: + Władysława Galant – gregorianka

– środa o 18.00:

– piątek o 18.00:

– sobota o 18.00: W intencjach wypisanych na karteczkach

– niedziela o 8.00: Za parafian

o 11.30: + ks. Tomasz Zięba – intencja od Róż Żeńskich

W Roztokach Dolnych:

– poniedziałek o 17.00: + Władysława Galant – gregorianka

– środa o 17.00: + Władysława Galant – gregorianka

– czwartek o 17.00: + Władysława Galant – gregorianka

– piątek o 17.00: + Władysława Galant – gregorianka

– niedziela o 10.00: + Władysława Galant – gregorianka

W Cisowcu:

– wtorek o 17.00: O zdrowie dla Pana Tadeusza Potocznego –  intencja od mieszkańców Cisowca

– sobota o 17.00: + Władysława Galant – gregorianka

1. Wszystkim życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.