1. W dniu dzisiejszym, we wspomnienie liturgiczne św. Agaty, święci się chleb jako znak dobroci oraz wodę i sól jako pomoc chroniąca przed niebezpieczeństwem ognia.
  2. Dziś też zmiana tajemnic różańcowych. Intencje dla róż na ten miesiąc są następujące: Aby ludzie przeżywający próby, zwłaszcza uchodźcy, ubodzy i spychani na margines, spotykali się z przyjęciem i znajdowali wsparcie w naszych wspólnotach oraz: Za chorych, aby w modlitwie różańcowej znajdowali umocnienie i uzdrowienie.
  3.  W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii ten dzień będziemy obchodzili podczas Misji Parafialnych w dniu 17 maja 2017 r.
  4.  Msze Święte w tym tygodniu będą: w Mchawie – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00; w Roztokach Dolnych – w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o 16.00 oraz w niedzielę o 10.00; w Cisowcu – w sobotę o 17.00.
  5.  Bóg zapłać za ofiarę na ogrzewanie kościoła parafialnego, które złożyli Państwo: Urszula i Grzegorz Głowa, Magdalena i Waldemar Stach.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę Państwa: w Mchawie – Jan Zięba, Czesław Osękowski i Robert Bilanycz; w Roztokach Dolnych – Stanisława Kaczmar i Łucja Chomycz.
  7.  W tym tygodniu przypada:
    – w poniedziałek: 7 rocznica ślubu Elżbiety i Mirosława Skiba
    W Roztokach Dolnych:
    – poniedziałek o 16.00: + Maria Raczkowska – intencja od syna Józefa z rodziną
    – wtorek o 16.00: + Emil Kaczmar
    – czwartek o 16.00: + Grzegorz Sitko – intencja od Drużyny Szarych Szeregów z Orelca i Mchawy
    – piątek o 16.00: + Zofia, + Michał Galant
    – niedziela o 10.00: + Maria Raczkowska – intencja od brata Jana z żoną Czesławą i dziećmi
    W Cisowcu:
    – sobota o 17.00: Za parafian
  9. Wszystkim życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.