1. Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego. Przeżyjmy ten wieczór odmawiając wspólnie modlitwę, wsłuchując się w tekst Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim, dzieląc się opłatkiem i śpiewając kolędy. Udajmy się też na „Pasterkę” w Roztokach Dolnych o 22.30, w Mchawie o północy.
  2. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w Mchawie o 8.00 i 11.30,        w Roztokach Dolnych o 10.00. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”.
  3. We wtorek Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika. Msze Święte w Mchawie o 8.00            i 11.30, w Roztokach Dolnych o 10.00. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo owsa.
  4. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny oraz zakończenie Roku Pańskiego 2017. Nabożeństwo dziękczynne w Mchawie po sumie, w Roztokach Dolnych po Mszy Świętej o 10.00. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
  5. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie – w poniedziałek, wtorek i niedzielę o 8.00 i 11.30;      w Roztokach Dolnych – w poniedziałek, wtorek i niedzielę o 10.00; w Cisowcu – w sobotę o 17.00.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła  w tym tygodniu proszę: w Mchawie – Bronisława Siekaniec, Wioletta Siekaniec, Sylwia Gawłowska; w Roztokach Dolnych – Maria Kaczmar i Krystyna Raczkowska. O posługę kościelnego proszę Panów Stanisław Chomycz i Stefan Kaczmar.
  7. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie kościoła parafialnego, które złożyli Państwo: Agnieszka Hyleńska, Janina Dybaś, Antoni Kochan, Grzegorz Bober, Danuta Zięba, Lucyna i Zbigniew Podgórscy, Monika i Bartłomiej Morderscy, Bronisław Barański z Chałupek, Henryka i Wiesław Karnas, Edward Bober, Sylwia i Zenon Gawłowscy, Tadeusz Ryznar, Teresa i Józef Zabawscy, Stefania Zaremba, Czesława i Józef Mamrot, Liliana i Sylwester Chorzępa, Czesław Siekaniec, Stanisław Lassak.
  8. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy podczas mojej nieobecności wyremontowali łazienkę na plebanii i kuchnię. Wszystkim za wszelki prace, porządki serdecznie dziękuję.
  9. W tym tygodniu przypadają następujące rocznice ślubu:

– we wtorek: 53 – Zofii i Tomasza Herbetko

47 – Marty i Kazimierza Strzyż

41 – Danuty i Ignacego Suchowieckich

36 – Marii i Zbigniewa Kaczmar

19 – Lucyny i Stanisława Kurek

15 – Doroty i Dariusza Miller

– w czwartek: 49 – Heleny i Antoniego Kochan

26 – Małgorzaty i Grzegorza Urban

– w piątek: 27 – Anny i Zdzisława Herbetko

oraz rocznice śmierci:

– w sobotę: 19 – śp. Tekli Prach

6 – śp. Janiny Jarema

– w niedzielę: 27 – śp. Stanisławy Skowrońskiej

– poniedziałek o 8.00: O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny

o 11.30: + Arek Siekaniec

– wtorek o 8.00: + Zofia, + Tomasz Zabawscy, + Bronisława Kochanowska

o 11.30: W intencji dziecka przyjmującego chrzest

– niedziela o 8.00: + Rozalia, + Józef Zięba, + Julia, + Piotr Miśko

o 11.30: + Mirosław, + Leokadia Biel

– dziś o 22.30: + Tekla, + Marian Kita

– poniedziałek o 10.00: + Anna Kwiatanowska – intencja od rodziny Sydoryk z Zagórza

– wtorek o 10.00: + Zofia, + Mieczysław Dereń

– niedziela o 10.00: + Anna Kwiatanowska – intencja od Wójta, pracowników Urzędu Gminy

i GOPS w Baligrodzie

– w sobotę o 17.00: + Janina, + Józef Jarema

1. Gościom i wszystkim parafianom życzymy błogosławionych świąt Bożego Narodzenia, ciepła i miłości od najbliższych, pokoju i radości od Dzieciątka Jezus.