1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Mimo licznych zajęć przedświątecznych bardzo serdecznie zapraszam do licznego udziału w nabożeństwach Triduum Paschalnego.
  2. Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30 i adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy” do godz. 20.00. W Roztokach Dolnych Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00.
  3. Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa w kościele parafialnym. Nabożeństwo Męki Pańskiej o godz. 18.30, w Roztokach Dolnych o godz. 17.00.      W tym dniu obowiązuje nas post ścisły – jeden posiłek do syta i dwa lekkie wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Adoracja Pana Jezusa  w „Ciemnicy” od 8.00 do 18.30 i w Grobie po nabożeństwie do 20.00.
  4. Wielka Sobota – adoracja Pana Jezusa w Grobie od 8.00 do 19.00. W ciągu dnia błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny: w Mchawie o godz. 9.00 i 12.00; przy kaplicy Boga Ojca o 9.30; w Cisowcu o 10.00; w Kielczawie o 10.30; w Roztokach Dolnych o 11.00.            W sobotę również zachęcam do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Nabożeństwo Wigilii Paschalnej: w Mchawie o godz. 19.00, w Roztokach Dolnych o godz. 17.00.
  5. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja i Msza Święta w Mchawie o godz. 6.00 oraz Msza Święta o godz. 11.30. W Roztokach Dolnych procesja rezurekcyjna i Msza Święta         o godz. 8.30. W Cisowcu Msza Święta o godz. 13.00.
  6. Poniedziałek Wielkanocny – Msze Święte: w Mchawie o godz. 8.00 i 11.30, w Roztokach Dolnych o godz. 10.00.
  7. Plan adoracji wywieszony w gablocie kościoła. Panów z OSP bardzo proszę o straż przy Grobie Pańskim, o przygotowanie ogniska w sobotę oraz o asystę podczas Rezurekcji.
  8. Jeżeli ktoś nie mógł skorzystać jeszcze z sakramentu pokuty, to informuję, że w poniedziałek jest spowiedź w Baligrodzie od 11.00 do 13.00 oraz od 15.00 do 17.00 oraz we wtorek w Lesku od 8.30 do 12.00 i od 14.00 do 18.00. Ja też będę w konfesjonale: w Mchawie – w czwartek i piątek po nabożeństwie oraz w sobotę o godz. 12.00, w Roztokach Dolnych – w czwartek i piątek przed nabożeństwem i w sobotę po błogosławieństwie pokarmów.
  9. Msze Święte w tym tygodniu będą: w Mchawie – w Wielki Poniedziałek o 18.00; w Roztokach Dolnych w środę o 17.00; w Cisowcu – w niedzielę wielkanocną o 13.00 i w  sobotę, 22 kwietnia, o 18.00.
  10. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu oraz o pomoc w przygotowaniu ciemnicy i Grobu Pańskiego proszę Państwa: w Mchawie w środę o godz. 16.30 – Zdzisław Pelc, Zenon Skowroński, Tomasz Prystasz, Leszek Przybyłowski, Grzegorz Urban, Sylwester Chorzępa oraz o posprzątanie kościoła w sobotę po nabożeństwie proszę Państwa: Tadeusz Owsianik, Robert Owsianik i Bogdan Drzazga;  w Roztokach Dolnych – Sylwia Sowa, Elżbieta Lubińska, Dorota Żmuda, Dorota Dereń i Anna Kwiatanowska.
  11. Bardzo dziękuję za ofiary na kostkę brukową, które złożyli Państwo: Teresa i Jan Osękowscy, Czesława i Józef Mamrot, Helena i Ryszard Osękowscy, Wanda i Władysław Mazurkiewicz, Koło Gospodyń Wiejskich w Mchawie, Wioletta i Krzysztof Siekaniec, Kazimiera i Ryszard Kochan, Helena i Antoni Kochan, Janina i Mieczysław Gawłowscy, Sylwia i Zenon Gawłowscy, Czesława   i Bogdan Drzazga, Stanisława i Jerzy Gaber, Justyna i Tomasz Kawałek, Henryka i Krzysztof Wołoszyn, Iwona i Stanisław Owsianik, Maria i Jan Mycio, Grażyna i Antoni Zięba, Edyta Zięba, Andrzej Kliszcz, Irena Kliszcz, Remigiusz Zięba, Bronisława i Stanisław Siekaniec, Beata i Jan Siekaniec, Wioletta i Artur Antolak, Jadwiga i Józef Zaremba, Jolanta i Henryk Kawałek, Maria i Bronisław Barańscy, Edyta i Łukasz Kawałek, Bernadeta i Robert Osękowscy, Bronisława Osękowska, Krystyna i Edward Kuzio, Józefa i Bronisław Wołoszyn, Agnieszka Hyleńska, Elżbieta i Jan Gawłowscy, Bronisław Zięba, Małgorzata i Jan Zięba, Sabina Kurek i Mikołaj Kusal, Aleksandra i Wiesław Kilareccy.
  12. W tym tygodniu przypadają rocznice ślubu:

– w niedzielę – 46 Czesławy i Bronisława Bończak

– niedziela o 8.30: + Rozalia + Michał Kaczmar

W Cisowcu:

– niedziela o 13.00: Za parafian

1. Wszystkim życzę owocnego przeżywania Wielkiego Tygodnia.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy” i w Grobie 2017

Dzień i godziny  Adorujący
Wielki Czwartek19.30 – 20.00 Mieszkańcy Cisowca