1. W dzisiejszą Pierwszą Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywali pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia Chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży z udziałem Ojca Świętego Franciszka.
  2.  We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości będzie sprawowana Msza Święta o Matce Bożej, zwana roratną. Msze Święte te będą o godz. 16.00. Zapraszam do licznego udziału w roratach, a szczególnie dzieci z lampionami.
  3.  W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek – św. Andrzej, Apostoł, który po spotkaniu Mistrza z Nazaretu podzielił się tą nowiną z bratem, Szymonem Piotrem i przyprowadził go do Jezusa; w czwartek – św. Franciszka Ksawerego, kapłana i jezuity, który zasłynął jako jeden z największych ewangelizatorów Dalekiego Wschodu; w piątek – św. Barbarę, dziewicę i męczennicę, która patronuje osobom ciężko pracującym i narażonym na utratę życia. Jej wspomnienie to dzień modlitw za bezrobotnych.
  4. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą, w Roztokach Dolnych w piątek od godz. 14.30. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w godzinach przedpołudniowych.
  5.  W przyszłą niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W tym dniu zbiórka ofiar do puszki na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Za tydzień też adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Również za tydzień na Mszy Świętej porannej w Mchawie, a w Roztokach Dolnych o 10.00 zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny, które trafią poprzez ministrantów do naszych domów wraz z kalendarzami parafialnymi na rok 2016.
  6. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne w cenie 5 zł.
  7.  Msze Święte w tym tygodniu będą: w Mchawie – od poniedziałku do piątku o godz. 16.00. W Roztokach Dolnych – w piątek o 15.00 i w niedzielę o 10.00. W Cisowcu – w sobotę o 16.00.
  8. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie kościoła parafialnego, które złożyli Państwo: Jan Gawłowski, Józef Skowroński, Janina i Mieczysław Gawłowscy, Józef Bończak, Wanda i Władysław Mazurkiewicz. Mieszkańcom Roztok Dolnych i Kielczawy dziękuję za drzewo na opał na plebanię.
  9.  Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w Mchawie w tym tygodniu proszę Państwa: Janina Kochanowska, Leszek Zaremba i Władysław Próżniak. W Roztokach Dolnych: Joanna Galant i Alicja Raczkowska.
  10.  W tym tygodniu przypada:
    – w poniedziałek: 5 rocznica śmierci śp. Bronisława Opara
    – we wtorek: 1 rocznica śmierci śp. Marii Małochleb
    – w piątek: 26 rocznica śmierci śp. Marii Osękowskiej
  11.  Intencje mszalne:
    – poniedziałek o 16.00: + Maria, + Jarosław Gardło
    – wtorek o 16.00: + Maria Małochleb w 1 rocznicę śmierci i + Stanisław Małochleb
    – środa o 16.00: + Rozalia, + Józef Wołoszyn
    – czwartek o 16.00: + Janusz Barański
    – piątek o 16.00: + Maria, + Stanisław Małochleb
    Roztoki D. o 15.00: + Jadwiga, + Henryk, + Jadwiga Karpińscy
    – Cisowiec w sobotę o 16.00: Za parafian