1.  Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.
  2. Dziś też adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Intencje dla róż na ten miesiąc są następujące: Abyśmy wszyscy mogli doświadczać miłosierdzia Boga, który wciąż niestrudzenie nam przebacza oraz: Abyśmy angażując się w pełnienie dzieł miłosierdzia, stawali się prawdziwymi świadkami zbawienia przyniesionego przez Wcielone Słowo.
  3.  Dziś zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny, które poprzez ministrantów trafią dziś do naszych domów wraz z kalendarzami parafialnymi. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne w cenie 5 zł.
  4. We wtorek, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszam na Msze Święte w Mchawie o 9.00 i 16.30, w Roztokach Dolnych o 15.30. W tę uroczystość rozpocznie się w całym Kościele Nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia ogłoszony przez papieża Franciszka.
  5. We wtorek też na Mszy Świętej o godz. 16.30 dzieci z klasy III przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają medaliki i modlitewniki. W tym też dniu odpust parafialny w Baligrodzie – suma odpustowa o godz. 11.00.
  6.  Zapraszam do udziału w Mszach Świętych roratnych o godz. 16.00.
  7.  W tym tygodniu, w poniedziałek patronuje nam św. Ambroży, biskup Mediolanu, wybitny kaznodzieja i autor wielu hymnów liturgicznych oraz patron pszczelarzy.
  8.  Msze Święte w tym tygodniu będą: w Mchawie – w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 16.00, we wtorek o 9.00 i 16.30. W Roztokach Dolnych – we wtorek o 15.30 i w niedzielę o 10.00. W Cisowcu – w sobotę o 16.00.
  9.  Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie kościoła parafialnego, które złożyli Państwo: Łucja i Zenon Skowrońscy, Jan Zarzycki, Aniela i Antoni Osękowscy, Sylwia i Zenon Gawłowscy, Ewa i Ryszard Mołczan, Lucyna i Tadeusz Borowy, Zofia i Jan Pawłowscy, Renata i Leszek Przybyłowscy, Bronisław Wołoszyn, Zofia i Tadeusz Siekaniec, Czesława i Bronisław Bończak.
  10. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w Mchawie w tym tygodniu proszę Państwa: Stanisław Barański, Bronisław Barański, Wanda Urban i Piotr Wilczyński. W Roztokach Dolnych: Danuta Pelc i Stanisława Sawka.
  11.  Intencje mszalne:
    – poniedziałek o 16.00: + Józef Kopczyński, + Czesława Hańczuk
    – wtorek o 9.00: + Anna, + Bartłomiej Pietrów,
    + Waleria Kochanowska
    o 16.30: + Anna Osękowska – intencja od córki Jadwigi z rodziną
    Roztoki D. o 15.30: + Rozalia, + Bazyli Kaczmar
    – środa o 16.00: + Anna, + Michał Herbetko – intencja od córki Marii Pelc
    – czwartek o 16.00:
    – piątek o 16.00: Za parafian
    – Cisowiec w sobotę o 16.00: Za parafian
    – niedziela o 8.00: + Tadeusz Romaniszyn
    o 11.30: + Maria, + Stanisław Gawłowscy