1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w odpuście ku czci Boga Ojca. Dziękuję Panom z OSP, Panom: organiście i kościelnemu, Paniom przygotowującym posiłek i za pyszny placek, ministrantom, Paniom, które udekorowali ołtarz kwiatami. Wszystkim serdeczne Bóg Zapłać !   Ale też muszę wspomnieć, że niektórzy parafianie nie uszanowali święta odpustowego, bo w tym dniu pracowali. To jest grzech ciężki.
  2. Jutro będziemy obchodzić święto św. Bartłomieja, Apostoła – głosił on Ewangelię w Indiach i poniósł śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.       Jutro też mija 7 lat, jak przyjechałem do naszej parafii.
  3. W środę przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Święte w Roztokach Dolnych o godz. 17.00 i w Mchawie o godz. 18.00.
  4. W sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa.
  5. W poniedziałek, 24 sierpnia, w Cerkwi w Baligrodzie odbędzie się wystawa poświęcona „Bogactwu duchowemu ziemi Bieszczadzkiej”.                                 W Programie jest otwarcie wystawy, która przedstawia różnice i cechy wspólne pomiędzy Cerkwią, Kościołem a Synagogą.  Po obejrzeniu wystawy rozpocznie się koncert psalmów, pieśni zapomnianych łemkowskich oraz ukraińskich, pieśni ludowych  i pokaz bandurzystów.                       Przedstawione to zostanie przez następujące zespoły: „Krajka” z Przemyśla, Przemyskich Bandurzystów, zespół „Przy Gitarze” z Cisnej i zespół „Łopienka”. Po występach przewidziana jest licytacja figury Matki Boskiej wykonanej z drewna. Pieniądze zostaną przekazane na remont cerkwi           w Baligrodzie. Osoby zainteresowane będą mogły zakupić ikony od lokalnych artystów. Wstęp darmowy. Początek o godz. 16.30.
  6. W świetlicy we Mchawie w dniu 27 sierpnia – czwartek – odbędzie się komputerowe badanie wzroku w godzinach od 16.00 do 18.00.                             Firma Visus – Optyk jest prowadzona przez optyka z dwudziestoletnim doświadczeniem, a badania wykonywane są na profesjonalnym sprzęcie wysokiej jakości. Oferują okulary korekcyjne wszystkich typów: jednoogniskowe, dwuogniskowe, progresywne i inne.                                                               Zapisy w świetlicy lub pod numerem telefonu: 781 801 258. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
  7. W przyszłą niedzielę – 30 sierpnia – odbędą się 32 Dożynki Archidiecezji Przemyskiej w Krościenku Wyżnym na stadionie sportowym.                  Początek o godz. 10.00. W programie przyjmowanie delegacji z wieńcami, uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego    Ks. Arcybiskupa Józefa Michalika, występy zespołów ludowych, zabawy dla dzieci i Festyn Ludowy.
  8. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie – od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00, w piątek o godz. 8.00.                                                                                             W Roztokach Dolnych – w środę o 17.00. W Cisowcu w sobotę o godz. 18.00.
  9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marcin Michał Olech z Justyną Bilanycz – zapowiedź I                                                                                                        oraz Wojciech Niemczyk z Iwoną Agnieszką Siekaniec – zapowiedź I.
  10. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w Mchawie w tym tygodniu proszę Państwa: Bronisława Owsianik, Bronisław Wołoszyn i Krzysztof Wołoszyn. W Roztokach Dolnych: Sylwia Sowa i Elżbieta Lubińska.
  11. W tym tygodniu przypada:
– w poniedziałek: 2 rocznica ślubu Renaty i Dariusza Antolak
                             o 11.30: + Kazimierz Gawłowski i zmarli  z rodziny  Siekaniec
             Roztoki Dolne o 10.00: + Antoni Marczyk w 16 rocznicę śmierci
  1. Wszystkim życzę miłej niedzieli i wielu łask Bożych w nowym
           tygodniu oraz miłego wypoczynku dla przebywających na wakacjach i urlopach.