1. Dzisiaj obchodzimy drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy – Wielkanocny Poniedziałek. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy ma tak uroczysty charakter, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba. Postarajmy się jednak, aby formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza w ten lany poniedziałek, były godne i roztropne.
  2. Przyszła niedziela, przypadająca 23 kwietnia, kończy oktawę Wielkanocy. Ta tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, jest Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą proszę odmówić przed każdą Mszą Świętą. W przyszłą niedzielę też przypada odpust w Baligrodzie. Suma odpustowa   o godz. 11.00.
  3. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Przemysław Krzysztof Gawłowski, syn Czesława  i Małgorzaty z Mchawy z Magdaleną Marią Mikołajczak, córką Czesława i Małgorzaty z Hoczwi – zapowiedź II.
  4. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie – w środę, czwartek i piątek o 18.00; w Roztokach Dolnych – w czwartek o 17.00 i w sobotę o 15.00; w Cisowcu – w sobotę o 18.00.
  5. W najbliższą sobotę o godz. 19.00 w kościele parafialnym kolejne spotkanie w ramach Kursu Przedmałżeńskiego.
  6. Bardzo dziękuję za ofiary złożone na kostkę brukową koło kościoła. Ofiary te w niedzielę palmową złożyli Państwo: Liliana i Sylwester Chorzępa, Aleksandra i Tadeusz Owsianik, Marta i Robert Owsianik, Marzena i Janusz Maciosz, Marek Wichryk, Michalina i Leszek Korab, Janina i Tadeusz Ryznar, Helena i Tadeusz Miller, Czesława i Bronisław Bończak, Ewa i Czesław Osękowscy, Kazimiera i Wojciech Gawłowscy, Maria i Władysław Owsianik, Zofia i Jan Pawłowscy, Zofia i Tomasz Herbetko, Joanna i Grzegorz Podgórscy, Eugenia i Bronisław Szeliga, Anna i Zdzisław Herbetko, Zofia i Tadeusz Siekaniec, Eufrozyna Zięba, Grzegorz Kozubek, Renata i Leszek Przybyłowscy, Angelina i Daniel Skowrońscy, Krystyna i Józef Skowrońscy, Barbara i Józef Koza, Danuta Zięba, Bogumiła i Zbigniew Pelc, Magdalena i Rafał Baryła, Lucyna i Zbigniew Podgórscy, Stanisława i Adam Zawilińscy, Elżbieta i Zbigniew Chomycz, Stanisława Pikuła, Katarzyna i Tomasz Gawłowscy, Alina i Jerzy Pastuszak, Elżbieta i Józef Pelc, Aniela i Antoni Osękowscy, Ewa i Ryszard Mołczan, Maria i Józef Pietrów, Józefa     i Piotr Skowrońscy, Elżbieta i Wiesław Obrzut, Eugenia i Józef Bończak, Barbara i Bogumił Herbetko, Maria Kopczyńska.
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i dekoracje. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę: w Mchawie – Antoni Zięba, Lucjan Mazurkiewicz i Adam Zawiliński; w Roztokach Dolnych – Stanisława Kaczmar i Łucja Chomycz. Tych też Państwa proszę o rozebranie Grobu Pańskiego w poniedziałek, 24 kwietnia.
  8. W tym tygodniu przypadają rocznice ślubu: we wtorek:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             37 – Haliny i Sylwestra Dwojak

19 – Bernadety i Zbigniewa Pelc

w czwartek: 50 – Anny i Michała Kwiatanowskich

43 – Janiny i Stefana Masłyk

26 – Lucyny i Tadeusza Borowy

26 – Anny i Zbigniewa Bończak

w sobotę: 28 – Czesławy i Józefa Mamrot

22 – Janiny i Wojciecha Podsobińskich

w niedzielę: 27 – Henryki i Grzegorza Worona

oraz rocznice śmierci:

w środę: 12 – śp. Anny Andruch

w sobotę: 2 – śp. Anieli Wozderewicz

– środa o 18.00: W intencji dziecka przyjmującego chrzest

– czwartek o 18.00: + Rozalia, + Piotr Siekaniec

– piątek o 18.00: + ks. Tomasz Zięba – intencja od Róż Żeńskich

– niedziela o 8.00: + ks. Tomasz Zięba – intencja od Róży św. Michała Archanioła

o 11.30: + Aniela Wozderewicz w 2 rocznicę śmierci

– czwartek o 17.00: + Grzegorz Sitko – intencja od pracowników Bieszczadzkiego Parku Narodowego

– sobota o 15.00: W intencji Anny i Michała Kwiatanowskich z okazji 50-lecia ślubu

– niedziela o 10.00: O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodziny Marczyk i Osękowskich

– sobota o 18.00: Za parafian

1. Wszystkim życzę wielu łask Bożych w trwającej oktawie Wielkanocy. Szczęść Boże !