1. Jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika i błogosławieństwo owsa. Msze Święte jak w niedzielę.
  2. We wtorek święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. W tym dniu błogosławieństwo wina. W środę świętych Młodzianków, w piątek święto Świętej Rodziny.
  3. W sobotę zakończenie Roku Pańskiego 2022. Nabożeństwo na zakończenie roku w Roztokach Dolnych o 14.30, w Mchawie o 16.00, w Cisowcu o 17.30. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
  4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Pokoju. W przyszłą niedzielę też zmiana tajemnic różańcowych.
  5. W tym tygodniu z wizytą duszpasterską odwiedzę mieszkańców Roztok Dolnych i Kielczawy. W środę od 10.00 do 16.00  w Roztokach Dolnych od Państwa Doroty i Józefa Dereń do Państwa Danuty i Zbigniewa Pelc. W czwartek od 10.00 do 16.00 w Roztokach Dolnych od Państwa Alicji i Grzegorza Choma do Państwa Iwony i Wiesława Bończak. W piątek od 10.00 do 16.00 odwiedzę mieszkańców Kielczawy począwszy od Państwa Elżbiety i Krzysztofa Lubińskich do Państwa Anny i Zbigniewa Bończak.
  6. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie – w poniedziałek  o 8.00 i 11.30, we wtorek, czwartek i piątek o 17.00, w sobotę o 16.00; w Roztokach Dolnych – w poniedziałek o 10.00, w środę o 16.00 i w sobotę o 14.30; w Cisowcu –w sobotę o 17.30.
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła, przygotowanie szopki i ubranie choinek. Pani Stanisławie Zawilińskiej dziękuję za prowadzenie śpiewu Godzinek przez cały Adwent. O posprzątanie kościoła        w tym tygodniu proszę Panie: w Mchawie – Zofia Siekaniec, Eugenia Bończak, Małgorzata Kaczmar; w Roztokach Dolnych – Iwona Bończak, Anna Bończak. O posługę kościelnego proszę Pana Roberta Pietrów.

– poniedziałek o 8.00: + Józefa Skowrońska – intencja od Haliny i Lucjana Mazurkiewicz

o 11.30: + Katarzyna Pietrów w 5 rocznicę śmierci, + Tekla, + Michał Kaczmar

– wtorek o 17.00: + Anna Wronowska – intencja od rodziny Gróbarczyk z Rzeszowa

– czwartek o 17.00: + Józefa Skowrońska – intencja od Elżbiety i Roberta Bilanycz

– piątek o 17.00: + Wanda Mycio – intencja od Zofii i Zdzisława Maślak z rodziną

– sobota o 16.00: + Józefa Skowrońska – intencja od rodziny Szatkowskich

– niedziela o 8.00: Za parafian

o 11.30: + Lucyna Miller – intencja od siostry Henryki Worona z mężem

– poniedziałek o 10.00: + Władysława Galant, + Zofia, + Mieczysław Dereń

– środa o 16.00: + Tekla, + Marian Kita

– sobota o 14.30: + Mikołaj Pietrów – intencja od siostrzenicy Małgorzaty Cedzidło ze Starej Wsi

– niedziela o 10.00: + Mikołaj Pietrów – intencja od Alicji i Grzegorza Choma

– sobota o 17.30: + Janina, + Józef Jarema

9. Święta Narodzenia Pańskiego wyrażają tajemnicę wcielenia Przedwiecznego Słowa Bożego. Bóg przyjął ludzkie ciało, abyśmy mogli Go poznawać, miłować i naśladować. On staje między nami jako Emmanuel – Bóg z nami i Książę Pokoju, i pragnie – szczególnie dziś – byśmy naśladowali Go, niosąc pokój całemu światu.
Przeżywając radość z Narodzenia Zbawiciela oraz wpatrując się w pokój i ciszę Betlejemskiej Groty, pragniemy wszystkim Parafianom i Gościom złożyć najserdeczniejsze życzenia błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Chrystus, Wcielone Słowo Boga, obdarza Was swoimi łaskami, niech wspiera i umacnia w podejmowaniu ważnych życiowych zadań i obowiązków oraz niech otacza swoją opieką w Nowym 2023 Roku
.