1. Dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również Światowy Dzień Pokoju. Po każdej mszy Świętej dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Intencje dla róż na ten miesiąc są następujące: Aby wszyscy chrześcijanie, dochowując wierności nauczaniu Pana, angażowali się, przez modlitwę i miłość braterską, na rzecz przywrócenia pełnej jedności kościelnej i współpracowali, mierząc się z aktualnymi wyzwaniami stojącymi przed ludzkością oraz: Aby pokój Boży zapanował na całym świecie.
  2.  W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kredy i kadzidła. W tym dniu nie obowiązuje post.
  3. W sobotę o godz. 17.30 w kościele parafialnym nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Na początku adoracja Najświętszego Sakramentu z odczytaniem próśb i podziękowań, następnie Msza Święta i ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II. Zapraszam do licznego udziału i do napisania naszych intencji na karteczkach, w których będzie sprawowana Msza Święta.
  4.  Za tydzień w niedzielę, Święto Chrztu Chrystusa, kończy się okres Bożego Narodzenia. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.
  5.  Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie: w poniedziałek o 9.00, we wtorek i środę o 14.30, w piątek o 8.00 i 11.30, w sobotę o 17.30; w Roztokach Dolnych: w piątek i niedzielę o 10.00;       w Cisowcu: w czwartek i sobotę o 16.00.
  6.  Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie kościoła parafialnego, które złożyli Państwo: Angelina i Daniel Skowrońscy, Marzena i Robert Kępczyk, Piotr Podgórski, Maria i Józef Pietrów, Katarzyna i Jan Pietrów, Iwona i Stanisław Owsianik, Lucyna i Tadeusz Borowy, Małgorzata i Jan Zięba.
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w tym
    tygodniu proszę Państwa: w Mchawie – Bronisław Szeliga, Robert Szeliga i Marian Podgórski; w Roztokach Dolnych – Czesława Kaczmar i Anna Kaczmar.
  8. Z wizytą duszpasterską odwiedzę w tym tygodniu: – w poniedziałek od godz. 12.00: od Agaty i Grzegorza Stemberskich do Zofii i Tomasza Herbetko
    – we wtorek od 15.00: od Marii i Józefa Pietrów do Zofii i Jana Pawłowskich
    – w środę od 15.00: od Bernadety i Zdzisława Pelc do Małgorzaty i Grzegorza Urban
    -w czwartek od 13.00: od Bożeny i Edwarda Bober do Liliany i Sylwestra Chorzępa
    – w sobotę od 9.00; w Cisowcu od Wiolety i Mariusza Strzemeckich do Krystyny i Marka Kowalskich
  9. W tym tygodniu przypada:
    – w niedzielę: 45 rocznica ślubu Janiny i Mieczysława Gawłowskich
    oraz:
    – w piątek: 24 rocznica śmierci śp. Adolfy Janusz
  10.  Intencje mszalne:
    – poniedziałek o 9.00: + Józef, + Anna, + Wiesław Stemberscy
    – wtorek o 14.30: + Stanisław Zięba i zmarli z rodziny: Zięba,Kochan, Romaniszyn
    – środa o 14.30: Za zmarłych kapłanów, siostry służebniczki i dusze w czyśćcu cierpiące
    Cisowiec w czwartek o 16.00: + Anastazja Przykania
    – piątek o 8.00: + Krystyna Woroszczak, + Tadeusz Pawłowski
    o 11.30: + Arek Siekaniec
    Roztoki D. o 10.00: + Władysława Galant – intencja od Śliwińskich z Baligrodu
    Cisowiec w sobotę o 16.00: Za parafian
    – sobota o 17.30: W intencjach wypisanych na karteczkach
    – niedziela o 8.00: + Aniela, + Ewa Wozderewicz
    o 11.30: + Anna, + Antoni Siekaniec – intencja od córki Jasi z mężem, dziećmi i rodziną
    Roztoki D. o 10.00: + Józefa Raczkowska w 3 rocznicę śmierci
  11. U progu nowego roku kalendarzowego 2017 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni.   W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.