Plan wycieczki Wrocław-Praga

27-30.06.2019r.- Mchawa

KOSZT : 700 ZŁ

27.06.2019 (czwartek)

22.00 –wyjazd   z Mchawy ( parking Kościół)

28.06.2019(piątek)

10.00 spotkanie z przewodnikiem na parkingu przy ul. Wystawowej,  zwiedzenie Hali Stulecia – obiektu wpisanego na listę UNESCO /z zewnątrz/ i jej okolic: Wytwórnia Filmów Fabularnych, Pergola, iglica, Wrocławskie Centrum Kongresowe, fontanna multimedialna. Spacerujemy po Ogrodzie Japońskim stworzonym zgodnie ze wszystkimi wymogami japońskiej sztuki ogrodowej.

12.30 seans w Panoramie Racławickiej,  zwiedzamy Ostrów Tumski, podziwiamy przepiękne panoramy zabytkowego Wrocławia. Tutaj przenosimy się w czasie o 1000 lat, by poznać początki miasta. Zatrzymujemy się przy Muzeum Archidiecezjalnym, krzywej wieży, bramie kluskowej i podziwiamy romański kościółek św. Idziego. Zwiedzamy wnętrza Katedry pw. Jana Chrzciciela /gotycka z XIII i XIV wieku/. Po drodze spotykamy krasnale, które są pełnoprawnymi mieszkańcami miasta i opowiadamy sobie o ich przyzwyczajeniach, psikusach i historii. Przez Wyspę Piasek docieramy do Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. W uroczym ogrodzie Ossolineum rozmawiamy o niezwykłych zbiorach /m.in. rękopis „Pana Tadeusza”, „Chłopów”, „Beniowskiego”/ i przywołamy pamięć znanych Polaków związanych z naszym miastem. Podziwiamy barokowe gmachy Kościoła Najświętszego Imienia Jezus oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Idziemy do centrum Wrocławia, podziwiamy Stare Jatki /zakątek artystów wrocławskich/ i Ratusz – jeden z najpiękniejszych w Europie, perłę wrocławskich zabytków. Oglądamy fasady poszczególnych kamieniczek.

17.00 Zakończenie zwiedzania z przewodnikiem na Rynku.

17.30-18.00- zakwaterowanie w hostelu Fitness w Wrocławiu, obiadokolacja

29.06.2017 (sobota)

8.00- śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, spotykamy się z przewodnikiem i wyruszamy w drogę do Pragi (przejście graniczne w Kudowie-Nachodzie, będzie można tam jeszcze kupić korony)

około 12.00 przyjazd do Pragi, gdzie zwiedzamy:

Hradczany – mały okruch  katedra św. Wita, bazylika św. Jerzego, zamek – Sala Władysławowska, Złota Uliczka, Stare Schody Zameckie, Mała Strana – ogrody Wallensteina (krótka przerwa), Most Karola

Stare Miasto (Staromiejski Rynek – ratusz, zegar Orloj)

17:00 obiad

18:00 przejazd do hostelu, zakwaterowanie, czas wolny

30.06.2019 (niedziela)

8:00– śniadanie i wykwaterowanie z hotelu

9.00 – wyjście na miasto:  zwiedzanie fragmentu  Drogi Królewskiej – Brama Prochowa, ul. Celetna, Rynek Staromiejski, Nowe Miasto – Plac Wacława, pomnik  św. Wacława,  Lucerna

12.00 – Msza Święta w języku Polskim

13:30 – wyjazd z Pragi

Powrót w późnych godzinach wieczornych .

Koszt całej wycieczki od osoby wynosi  700 zł. Zapisy do końca marca 2019 roku. Przy zapisie proszę podać numer pesel, numer tel. Komórkowego, dokładny adres i wpłacić zaliczkę w kwocie 350 zł.

INFORMACJE:

– WSZYSTKIE WEJŚCIÓWKI WLICZONE W CENĘ – NIE PONOSIMY DODATKOWYCH KOSZTÓW

– ZESTAWY SŁUCHAWKOWE DLA CAŁEJ GRUPY NA ZWIEDZANIE WROCŁAWIA I PRAGI

– NOCLEG  I WYŻYWIENIE WROCŁAW : HOSTEL FITNESS

– NOCLEG PRAGA: AZ HOSTEL

-W PRADZE HOTEL W  CENTRUM, CZAS WOLNY OD 19:00

WROCŁAW POKOJE – Hostel Fitness  ul. Sołtysowicka 15b, 51-168 Wrocław

3 x 3 osobowe (pojedyncze łóżka)

2 x 4 osobowe ( 2 x pojedyncze + 1 piĘtrowe)

6 x 2 osobowe (pojedyncze łóżka)

1 x 4 osobowy ( 2 x łóżka małżeńskie)

9 x 2 osobowe (łóżka małżeńskie)