1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź…” można zyskać odpust zupełny.
  2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w Mchawie o 9.00 i 18.00; w Roztokach Dolnych o 17.00. W dniu jutrzejszym na Mszę Świętą o 18.00 zapraszam młodzież z klasy VIII  z rodzicami. Będzie to Msza Św. o szczęśliwe zdanie egzaminów ósmoklasisty.
  3. W środę przypada Dzień Matki – w tym dniu w sposób szczególny o nich pamiętajmy.
  4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw za kapłanów  i o powołania kapłańskie.
  5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej.
  6. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej o 18.00, w niedziele po sumie.
  7. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie – w poniedziałek o 9.00 i 18.00, od wtorku do soboty o 18.00 (to Msza Święta niedzielna), w sobotę też Msza Święta o 15.00 z obrzędem sakramentu chrztu; w Roztokach Dolnych – od poniedziałku do piątku o 17.00;  w Cisowcu –  w sobotę o 17.00.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła. o tę posługę w tym tygodniu proszę Panie: w Mchawie – Monika Mordarska, Ewa Ukleja, Monika Ukleja; w Roztokach Dolnych – Sylwia Sowa. O posługę kościelnego proszę Pana Wojciecha Podsobińskiego. O wykoszenie trawy na cmentarzu w Mchawie proszę Panów: Tadeusz Borowy, Józef Pietrów, Jan Gawłowski, Tomasz Gawłowski, Zbigniew Chomycz, Wiesław Karnas, Czesław Siekaniec, Leszek Korab, Marcin Pelc, Grzegorz Podgórski.

– poniedziałek o 9.00: + Zofia, + Stanisław Dybaś

o 18.00: O pomyślne zdanie egzaminów dla uczniów

klasy VIII

– wtorek o 18.00: + Agnieszka Antolak – intencja od sąsiadów z Jabłonek

– środa o 18.00: + Rozalia Owsianik, + Weronika Wilk

– czwartek o 18.00: + Józef, + Aniela Osękowscy, + Maria Szumańska

– piątek o 18.00: + Roman Szwyd – gregorianka

– sobota o 15.00: W intencji dziecka przyjmującego chrzest

o 18.00: + Edward Karpiński – intencja od Haliny i Lucjana Mazurkiewicz

– niedziela o 8.00:  O Boże błogosławieństwo dla Piotra Wilczyńskiego z okazji Urodzin – intencja od żony i dzieci

o 11.30: + Roman Szwyd – gregorianka

– poniedziałek o 17.00: + Roman Szwyd – gregorianka

– wtorek o 17.00: + Roman Szwyd – gregorianka

– środa o 17.00: + Roman Szwyd – gregorianka

– czwartek o 17.00: + Roman Szwyd – gregorianka

– piątek o 17.00: + Kazimiera Sowa – intencja od Grzegorza i Katarzyny Fil

– niedziela o 10.00: Dziękczynno – przebłagalna

– sobota o 17.00: + Roman Szwyd – gregorianka

10. Wszystkim życzę smacznego obiadu, miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.