1. Każdy, kto 2 sierpnia – w środę, pobożnie nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim „Ojcze nasz” i wyznanie wiary, a także przystąpi do spowiedzi i przyjmie Komunię Świętą oraz pomodli się  w intencjach papieża (nie za niego, ale w intencjach, w których on się modli) i wyzbędzie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego, zyska odpust zupełny tak zwany „Porcjunkuli”. W środę też nowenna do MBNP.
  2. W piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą. Chorych z posługą sakramentalną będę odwiedzał od g. 9.00.
  3. W sobotę w kościele parafialnym nabożeństwo do św. Jana Pawła II o 18.00.
  4. W przyszłą niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego i zmiana tajemnic różańcowych oraz adoracja Najświętszego Sakramentu zamiast kazania. W tym dniu też odpust w Manastercu – suma odpustowa o 11.00.
  5. Od 8 sierpnia rozpocznie się malowanie kościoła parafialnego wewnątrz. Dzień wcześniej w poniedziałek trzeba będzie wszystko wynieść z kościoła. W związku z tym w sobotę po Mszy Świętej wieczornej krótkie spotkanie Rady Parafialnej i wykonawców malowania. Prosiłbym też, aby ci, którzy zalegają z wpłatą na kościół z I półrocza w kwocie 200 zł uregulowali to jak najszybciej i jeśli to możliwe, aby wpłacić taką samą kwotę już za II półrocze 2023 roku. Także mile są widziani sponsorzy i ofiarodawcy spośród parafian z innych miejscowości naszej parafii, turystów i wczasowiczów. Będziemy bardzo wdzięczni.
  6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Piotr Jan Syma z Roztok Dolnych i Lucia Cupkova ze Słowacji – zapowiedź I.
  7. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie – we wtorek, w środę, piątek i sobotę o 18.00; w kaplicy Boga Ojca – w poniedziałek      i czwartek o 18.00; w Roztokach Dolnych  – w poniedziałek i piątek o 17.00; w Cisowcu – we wtorek, środę, czwartek i sobotę o 17.00.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę Panie: w Mchawie – Joanna Patryn, Helena Osękowska, Bernadeta Osękowska; w Roztokach Dolnych – Iwona Bończak, Anna Bończak. O posługę kościelnego proszę Pana Wojciecha Podsobińskiego.

– wtorek o 18.00: + Maria Bończak – intencja od Izabeli Kaczmar

– środa o 18.00: + Maria Bończak – intencja od syna Wiesława z rodziną

– piątek o 18.00: + Zofia, + Piotr Stemberscy – intencja od Janiny i Andrzeja Groń

– sobota o 18.00: Za parafian i w intencjach nowennowych

– niedziela o 8.00: O Boże błogosławieństwo i bezpieczną pracę dla wykonujących malowanie naszego kościoła parafialnego

o 11.30: + Zofia, + Piotr Stemberscy – intencja od Anny i Stanisława Mach

Kaplica Boga Ojca

– poniedziałek o 18.00: + Zofia, + Piotr Stemberscy – intencja od Bogusławy i Ryszarda Mycio

– czwartek o 18.00: + Elżbieta Lubińska – intencja od Joanny i Józefa Galant

– poniedziałek o 17.00: + Anna, + Michał Peczinka – intencja od Bożeny i Zygmunta Stemberskich

– piątek o 17.00: + Anna Syma – intencja od Pań z Róży MBNP

– niedziela o 10.00: O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Alicji i Grzegorza Choma w 40 rocznicę ślubu

– wtorek o 17.00: + Jan Janusz – intencja od Jana, Stanisława i Ewy Sołtys

– środa o 17.00: + Tadeusz Potoczny

– czwartek o 17.00: + Jan Janusz – intencja od Zygmunta Jaremy z rodziną

– sobota o 18.00: + Jan Janusz – intencja od Marioli i Mirosława Florko

10. Wszystkim życzę miłej niedzieli i  błogosławionego tygodnia.