1. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty Franciszek. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości. Wszystkie wydarzenia z udziałem papieża Franciszka transmitować będzie Telewizja Polska.
  2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kierowców i pojazdów z racji przypadającego jutro wspomnienia św. Krzysztofa.. Zbiórka do puszek na parkingu przeznaczona będzie na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  3. Jutro też przypada święto św. Jakuba, Apostoła.
  4. We wtorek – wspomnienie świętych Anny i Joachima, rodziców NMP. Jest to dzień szczególnej modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków. W tym tez dniu odpust ku czci św. Anny w Hoczwi – suma odpustowa o godz. 11.00. W piątek wspomnienie św. Marty.
  5. Rozpoczęły się prace przy malowaniu dachu na kościele parafialnym, na kaplicy przedpogrzebowej i dzwonnicy w Mchawie. Do mieszkańców Cisowca, Kielczawy i Roztok Dolnych zwracam się z prośbą o dołączenie się do tego dzieła poprzez złożenie dowolnej ofiary w kopercie z napisem: „malowanie dachu”.
  6.  Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie: ; od wtorku do piątku o godz. 18.00; w Roztokach Dolnych: w poniedziałek o 17.00 i w niedzielę o 10.00; w Cisowcu: w sobotę o 18.00.
  7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Grzegorz Bieleń z Baligrodu i Monika Smyk z Mchawy – zapowiedź I.
  8.  Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę Państwa: w Mchawie – Łukasz Kawałek, Tomasz Kawałek, Henryk Kawałek; w Roztokach Dolnych – Zofia Syma i Alicja Choma.
  9. W tym tygodniu przypada:
    – we wtorek: 46 rocznica ślubu Aleksandry i Tadeusza Owsianik
    19 rocznica ślubu Joanny i Józefa Galant
    – w środę: 20 rocznica ślubu Krystyny i Wiesława Kaczmar
    – w piątek: 57 rocznica ślubu Zofii i Jana Pawłowskich
    oraz:
    – w środę: 17 rocznica śmierci śp. Władysława Osękowskiego
    – w czwartek: 10 rocznica śmierci śp. Władysława Osękowskiego
    – w piątek: 4 rocznica śmierci sp. Arka Siekaniec
  10.  Intencje mszalne:
    Roztoki D. w poniedziałek o 17.00: +Aniela, + Jan
    – wtorek o 18.00:
    – środa o 18.00: O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Julii
    – czwartek o 18.00: O Boże błogosławieństwo dla Elżbiety i Grzegorza
    Hasiak z okazji 10 rocznicy ślubu
    – piątek o 18.00: + Arkadiusz Siekaniec w 4 rocznicę śmierci
    Cisowiec w sobotę o 18.00: Za parafian
    – niedziela o 8.00: + Władysław Osękowski w 10 rocznicę śmierci
    o 11.30: + Ewa Wozderewicz
    Roztoki D. o 10.00: + Anna w 10 rocznicę śmierci oraz + Aleksander,
    + Stanisław Jurcaba
  11. Pozdrawiam wszystkich urlopowiczów i życzę pięknego wypoczynku Solenizantom i jubilatom przekazuję najlepsze życzenia, wszystkim życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.