1.  Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie 10 dni przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego Franciszka. Dziś przypada kulminacyjny moment dni młodzieży – tak zwana Msza posłania pod przewodnictwem papieża.
  2.  Jutro będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
  3. W czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.
  4.  W tym tygodniu przypada też Pierwszy Piątek Miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą, w Roztokach Dolnych w piątek od godz. 9.00. W godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.
  5. W sobotę przypada Święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu odpust w Manastercu o 10.30.
  6. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie: ; od wtorku do piątku o godz. 18.00; w Roztokach Dolnych: w poniedziałek o 17.00, w piątek o 9.30 i w niedzielę o 10.00; w Cisowcu: w sobotę o 18.00.
  7.  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Grzegorz Bieleń z Baligrodu i Monika Smyk z Mchawy – zapowiedź II.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę Państwa: w Mchawie – Janina Kochanowska, Leszek Zaremba i Władysław Próżniak; w Roztokach Dolnych – Maria Kaczmar i Krystyna Raczkowska.
  9.  Zakończyły się prace przy malowaniu dachów na kościele, kaplicy i dzwonnicy w Mchawie oraz wstawiono witraże. Bóg zapłać wszystkim fundatorom witraży i ofiarodawcom na malowanie. Bóg zapłać także wykonawcom tych prac i wszystkim, którzy w jakiś sposób pomogli w realizacji tego dzieła, a więc strażakom i tym, którzy wypożyczyli pompę oraz pojemniki na wodę.
  10.  W tym tygodniu przypada:
    – we wtorek: 16 rocznica ślubu Wioletty i Artura Antolak
    Roztoki D. o 10.00: O Boże błogosławieństwo dla Krystyny
    i Wiesława Kaczmar z okazji 20 rocznicy ślubu
    oraz dla Natalii z okazji 18 Urodzin
  12.  Obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny, przekazuję zapewnienie o modlitwie. Swoje pozdrowienia kieruję do korzystających z wakacyjnego urlopu. Wszystkim życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.