1. Dzisiaj w Kościele polskim rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcam do lektury Pisma Świętego w każdej rodzinie.
  2. W najbliższy piątek przybędzie do naszej parafii Obraz NSPJ. Zgromadźmy się przed kościołem o 17.30 modląc się śpiewem Litanii do NSPJ. Obraz przyjedzie z parafii Baligród. Gdy obraz będzie zbliżał się do kościoła nastąpi jego przywitanie przy biciu dzwonów. Panów z OSP proszę o wniesienie obrazu do kościoła    w procesji, której będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Józef Michalik. Po powitaniu obrazu w kościele przez proboszcza, rodziców uczniów z klasy VIII, przez młodzież i dzieci rozpocznie się Msza Święta, podczas której ks. Arcybiskup udzieli sakramentu bierzmowania. Po Mszy Świętej będzie czuwanie przy obrazie NSPJ przez wyznaczone rodziny i o 21.00 zakończymy to czuwanie Apelem Jasnogórskim, na który zapraszam wszystkich parafian. W sobotę o 7.00 rozpocznie się czuwanie przy obrazie NSPJ do godz. 9.00. O 9.00 Obraz zostanie przewieziony przy eskorcie Straży Pożarnej do Roztok Dolnych. O 10.15 Obraz zostanie przewieziony do kościoła w Cisowcu i powróci do kościoła parafialnego ok. godz. 11.45. I od 12.00 do 16.30 czuwanie przy Obrazie według wyznaczonych rodzin i róż różańcowych.     W czasie przewożenia Obrazu zgromadźmy się przy drodze ze śpiewem lub modlitwą i z zapalonymi świecami. Na prośbę          ks. Arcybiskupa Adama udekorujmy nasze domy flagami oraz wystawmy obraz Pana Jezusa w oknach domu. Także w sobotę, gdy Obraz będzie w naszej parafii powstrzymajmy się od wszelkich prac. Niech to będzie dzień świąteczny dla całej parafii. O godz. 16.20 rozpocznie się Msza Święta i pożegnanie Obrazu NSPJ, który w asyście Straży Pożarnej odwiozę do parafii w Średniej Wsi.
  3. Kandydatów do bierzmowania z VIII klasy wraz z rodzicami zapraszam w czwartek, 18 kwietnia na spowiedź i próbę przed bierzmowaniem w Mchawie o 15.30.
  4. W niedzielę, 21 kwietnia rozpocznie się peregrynacja Obrazu NSPJ i relikwii bł. Rodziny Ulmów po domach naszej parafii. W Roztokach Dolnych będzie ona trwała od 21 kwietnia do 14 maja, w Kielczawie od 14 maja do 23 maja, na „Mchawce” od 23 maja do 22 czerwca, w Cisowcu od 22 czerwca do 8 lipca i w Mchawie od 8 lipca do 14 października. Plan tej peregrynacji znajduje się w gablocie kościoła i na stronie internetowej parafii.
  5. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie – we wtorek i piątek         o 18.00 oraz w sobotę o 16.20; w Roztokach Dolnych – we wtorek o 17.00; w Cisowcu – w sobotę, 27 kwietnia o 18.00.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O tę posługę w tym tygodniu proszę Panie: w Mchawie – Bogusława Mycio, Agata Stemberska, Bożena Stemberska; w Roztokach Dolnych – Zofia Syma, Alicja Choma. O posługę kościelnego proszę Pana Stefana Kaczmar.

– wtorek o 18.00: + Anna Wronowska

– środa o 18.00 w Cisnej: + Kamilek Mazurkiewicz

– czwartek o 18.00 w Baligrodzie: + Lucyna Borowy – intencja od chrześnicy Anny z mężem

– piątek o 18.00: Za parafian

– sobota o 16.20: Adolf Pikuła w 18 rocznicę śmierci

– niedziela o 8.00: + Rozalia, + Piotr Siekaniec

o 11.30: + Stanisław Siekaniec – intencja od Panów z OSP Mchawa

– wtorek o 17.00: + Jan Kaczmar – intencja od SP Baligród i Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych

– niedziela o 10.00: + Jan Kaczmar – intencja od SP Baligród i Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych

8. Wszystkim życzę miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.