1.  Dziś w Kościele Polskim rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcam do codziennej lektury Pisma Świętego.
  2.  Dziś też modlimy się za ofiary pod Smoleńskiem sprzed 6-ciu lat i za ofiary pomordowanych przez hitlerowskiego i sowieckiego okupanta.
  3. W tym tygodniu, 14 – 16 kwietnia, będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia Chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę 966 roku. Tego dnia uroczystości będą się odbywać w Gnieźnie. Natomiast 15 i 16 kwietnia w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Wszystkie uroczystości będzie transmitowała Telewizja TRWAM: w czwartek i piątek o 17.00, w sobotę o 14.00. W naszej parafii włączymy się w te uroczystości w czwartek, 14 kwietnia, Mszą Świętą o godz. 9.00 i akademią z tej okazji w szkole podstawowej po Mszy Świętej.
  4. Za tydzień wypada Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
  5.  W tym miesiącu wypada kolejna zbiórka ofiar na potrzeby kościoła parafialnego. Państwu Irenie i Markowi Osękowskim dziękuję za ofiarę na ogrzewanie kościoła.
  6. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie: w poniedziałek, wtorek, środę o godz. 18.00, w czwartek o godz. 9.00, w piątek o godz. 18.00; w Roztokach Dolnych: w przyszłą niedzielę o 10.00; w Cisowcu: w sobotę o 18.00.
  7.  Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się: Krzysztof Bacior z Zadworu i Joanna Szeliga z Mchawy – zapowiedź II.
  8.  Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę Państwa: w Mchawie – Bronisława Owsianik, Bronisław Wołoszyn i Krzysztof Wołoszyn; w Roztokach Dolnych – Joanna Galant i Alicja Raczkowska.
  9.  W tym tygodniu przypada:
    – w sobotę: 45 rocznica ślubu Czesławy i Bronisława Bończak
    oraz:
    – we wtorek: 14 rocznica śmierci śp. Olgi Galant
    – w piątek: 10 rocznica śmierci śp. Adolfa Pikuła
    – w sobotę: 26 rocznica śmierci śp. Kazimierza Kowalczyk
  10.  Intencje mszalne:
    – poniedziałek o 18.00: + Jadwiga Karpińska
    – wtorek o 18.00: + ks. Andrzej Wójcik, + ks. Andrzej Majewski
    – środa o 18.00: + Jan, + Katarzyna Osękowscy, + Dymitr Kiczkiewicz
    – czwartek o 9.00: Za uczniów, ich rodziców i nauczycieli oraz
    pracowników Szkoły Podstawowej w Mchawie
    – piątek o 18.00: + Franciszka, + Tomasz Mycio
    – sobota w Cisowcu o 18.00: Za parafian
    – niedziela o 8.00: + Kamilek Mazurkiewicz
    o 11.30: + Adolf Pikuła w 10 rocznicę śmierci
    Roztoki D. o 10.00: + Tekla, + Marian Kita
  11. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie.
    Zmarłych parafian polecamy Bożemu Miłosierdziu.