1. We wtorek rozpoczęcie nabożeństw majowych. Nabożeństwa majowe: w Mchawie – w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej, w niedziele po sumie; w Roztokach Dolnych – w dni powszednie i w niedziele po Mszy Św. W Cisowcu w soboty przed Mszą Świętą. Zachęcam do śpiewania Litanii i pieśni maryjnych przy krzyżach   i kapliczkach przydrożnych. Udekorujmy te kapliczki na miesiąc maj.
  2. W poniedziałek próba dla klasy IV przed rocznicą I Komunii Św. o godz. 16.30. Próba dla dzieci z klasy III przed I Komunią Św. w środę o 15.30.
  3. W poniedziałek spotkanie Rady Parafialnej po Mszy Świętej.
  4. W środę na Mszę Św. o 17.00 zapraszam Panów z OSP z rodzinami.
  5. W czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski i Święto Uchwalenia Konstytucji 3-Go Maja. Msze Święte jak w niedzielę. W czwartek też będzie zmiana tajemnic różańcowych.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą. Chorych z posługą sakramentalną będę odwiedzał od godz. 8.30.
  7. W sobotę zapraszam na kolejne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II o godz. 19.00.
  8. W przyszłą niedzielę – 6 maja – na Mszy Świętej o 8.00 będzie rocznica I Komunii Świętej dla dzieci z klasy IV, a na sumie Uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci z klasy III. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin w sobotę o 10.00.
  9. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie – w poniedziałek, wtorek i piątek o 18.00, w środę o 17.00, w czwartek o 8.00 i 11.30, w sobotę o 19.00; w Roztokach Dolnych – we wtorek i piątek     o 17.00, w czwartek o 10.00; w Cisowcu – w sobotę o 18.00.
  10. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę: w Mchawie – Małgorzata Zięba, Ewa Osękowska i Irena Osękowska; w Roztokach Dolnych – Danuta Pelc i Elżbieta Skiba. O posługę kościelnego proszę Pana Pawła Sowę.
  11. Rocznice ślubu:

– we wtorek: 8 – Doroty i Tadeusza Żmuda

– w sobotę: 63 – Anny i Michała Kaczmar

Rocznice śmierci:

– w czwartek: 20 – śp. Andrzeja Żmudy

– w piątek: 20 – śp. Bolesława Kaczmara

1.  Intencje mszalne:

– poniedziałek o 18.00: + Anna, + Józef Osękowscy

– wtorek o 18.00: O Boże błogosławieństwo dla Marii Pietrów z okazji 50 Urodzin

– środa o 17.00: O Boże błogosławieństwo dla Panów z OSP w Mchawie i ich rodzin

– czwartek o 8.00: O Boże błogosławieństwo dla Piotra Skowrońskiego z okazji 90 Urodzin

o 11.30: + Władysław Owsianik – intencja od córki Małgorzaty z dziećmi

– piątek o 18.00: + Władysław Owsianik – intencja od syna Stanisława z rodziną

– sobota o 19.00: W intencjach wypisanych na karteczkach

– niedziela o 8.00: W intencji dzieci z klasy IV przeżywających rocznicę I Komunii Świętej

o 11.30: W intencji dzieci z klasy III przystępujących po raz pierwszy do Komunii Świętej

– wtorek o 17.00: + Michał Kwiatanowski – intencja od Danuty i Zbigniewa Pelc

– czwartek o 10.00: Za parafian

– piątek o 17.00: + Bolesław Kaczmar w 20 rocznicę śmierci

– niedziela o 10.00: + Jerzy Zarzycki, + Artur Misiorowski

– sobota o 18.00: Za parafian

1. Przez sakrament chrztu świętego zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa i Jego Kościół. Zatroszczmy się gorliwie, aby jeszcze bardziej zespolić z Mistrzem nasze serca. Od Niego bowiem płyną nasza moc i radość życia.