1. Dzisiaj po sumie spotkanie kandydatów do bierzmowania z III klasy gimnazjum i ich rodziców. Wszystkich proszę o modlitwę w intencji ich dobrego przygotowania się do przyjęcia tego sakramentu w dniu 20 maja.
  2.  W tym tygodniu, w środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.
  3. W czwartek patronuje nam św. Polikarp, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty, ustanowiony przez tego Apostoła biskupem Smyrny w Azji Mniejszej; po 60 latach przewodzenia Kościołowi w Smyrnie poniósł śmierć męczeńską pomiędzy rokiem 155 a 169.
  4. Msze Święte w tym tygodniu będą: w Mchawie – od środy do piątku o godz. 17.00; w Roztokach Dolnych – w poniedziałek, czwartek i piątek o 16.00 oraz w niedzielę o 10.00; w Cisowcu – w sobotę o 17.00.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę Państwa:                              w Mchawie – Józef Skowroński, Daniel Skowroński i Piotr Skowroński;                                                                   w Roztokach Dolnych – Danuta Pelc i Elżbieta Skiba.
  6. W tym tygodniu przypada:
    – w sobotę: 33 rocznica ślubu Jolanty i Henryka Kawałek
    – w niedzielę: 17 rocznica ślubu Bernadety i Roberta Osękowskich
    oraz:
    – w piątek: 18 rocznica śmierci śp. Stanisława Osękowskiego
    – w sobotę: 3 rocznica śmierci śp. Katarzyny Gawłowskiej
    – w niedzielę: 27 rocznica śmierci śp. Marii Choma
    16 rocznica śmierci śp. Michała Kaczmar
    W Mchawie:
    – środa o 17.00:
    – czwartek o 17.00:
    – piątek o 17.00: + Stanisław Osękowski w 18 rocznicę śmierci
    – niedziela o 8.00: Za parafian
    o 11.30: + Tadeusz Kaleta w 11 rocznicę śmierci
    W Roztokach Dolnych:
    – poniedziałek o 16.00: + Maria Raczkowska – intencja od brata Tomasza z rodziną
    – czwartek o 16.00: + Grzegorz Sitko – intencja od matki chrzestnej Izabeli Kaczmar
    – piątek o 16.00: + Grzegorz Sitko – intencja od rodziny Wyskiel z Baligrodu
    – niedziela o 10.00: O Boże błogosławieństwo dla Zofii i Rozalii
    W Cisowcu:
    – sobota o 17.00:
  8. Wszystkim życzę miłej niedzieli, dobrego tygodnia oraz smacznych pączków w Tłusty Czwartek.