1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.
  2. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Mimo tego przepisu rodzice jednak winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem Postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty.
  3.  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie w piątki: w Mchawie o 18.00, w Roztokach Dolnych o 17.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele: w Mchawie – po sumie, w Roztokach Dolnych po Mszy Świętej. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą. Chorych z posługą sakramentalną będę odwiedzał od godz. 10.00.
  5. W sobotę przypada święto św. Kazimierza Królewicza. W sobotę również kolejne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II w kościele parafialnym o godz. 18.00. Rozpocznie się ono adoracją Najświętszego Sakramentu i następnie Msza Święta oraz ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II.
  6.  Msze Święte w tym tygodniu będą: w Mchawie – we wtorek o 18.00, w środę o 9.00 i 18.00, w czwartek, piątek i sobotę o 18.00; w Roztokach Dolnych – w poniedziałek, środę i piątek o 17.00 oraz w niedzielę o 10.00; w Cisowcu – w sobotę o 17.00.
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę Państwa: w Mchawie – Tadeusz Miller, Dariusz Miller i Artur Antolak; w Roztokach Dolnych – Zofia Syma i Alicja Choma.
  8.  W tym tygodniu przypadają rocznice śmierci:
    – 27 śp. Mikołaja Mycio
    9 śp. Anny Raszewskiej
    W Mchawie:
    – wtorek o 18.00:
    – środa o 9.00: + Helena Furs w 3 rocznicę śmierci
    o 18.00: Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo
    – czwartek o 18.00: O szczęśliwą operację i powrót do zdrowia dla Weroniki
    – piątek o 18.00: + ks. Tomasz Zięba – od uczestników pogrzebu
    – sobota o 18.00: W intencjach wypisanych na karteczkach
    – niedziela o 8.00: + Władysław Podgórski
    o 11.30: O Boże błogosławieństwo dla Tadeusza Wierdak z okazji 50 Urodzin –                                               intencja od żony i córek z rodzinami
    W Roztokach Dolnych:
    – poniedziałek o 17.00: + Maria Raczkowska – intencja od Władysława z Krosna z rodziną
    – środa o 17.00: + Maria Raczkowska – intencja od Zofii i Ryszarda Syma
    – piątek o 17.00: + Maria Raczkowska – intencja od Danuty i Zbigniewa Pelc
    – niedziela o 10.00: + Maria Raczkowska – intencja od Heleny i Stanisława Porębów z Kamionki Wielkiej
    W Cisowcu:
    – sobota o 17.00: Za parafian
  10. Wszystkim życzę miłej niedzieli, dobrego tygodnia oraz owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu.