1. Dziś Gorzkie Żale po sumie; Droga Krzyżowa w Wielki Piątek w kościele parafialnym o 15.00. Zmiany tajemnic różańcowych w tym miesiącu nie będzie.
  2. Nadal codziennie od rana do wieczora będą otwarte kościoły      w Mchawie i Roztokach Dolnych. Przychodźmy na rozmowę      z Bogiem,  prosząc Go o ustanie pandemii. Módlmy się też w tej intencji całymi rodzinami w domach.
  3. W poniedziałek, wtorek i środę Msze Święte w Mchawie  o 18.00.
  4. Według zarządzenia Metropolity Przemyskiego Ks. Abpa Adama Szala – Triduum Paschalne w tym roku, ze względu na zaistniałą sytuację, będzie celebrowane tylko w kościele parafialnym.
  5. Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o 18.00. Po Mszy Świętej schowanie Najświętszego Sakramentu w tabernakulum. Adoracji nie będzie.
  6. Wielki Piątek – adoracja Pana Jezusa w Tabernakulum od 8.00 do 18.00. O 18.00 Nabożeństwo Męki Pańskiej i umieszczenie Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Można adorować Pana Jezusa w Grobie Pańskim w Wielką Sobotę od 8.00 do 19.00. Na adoracji według obowiązujących norm też może być tylko 5 osób. Podczas adoracji nie będzie pełniona straż przez Panów z OSP.  Mieszkańcy Kielczawy, Roztok Dolnych i Cisowca w Wielki Piątek i Wielką Sobotę mogą adorować Pana Jezusa w tabernakulum w kościołach filialnych.
  7. Wielka Sobota – w tym roku nie ma poświęcenia pokarmów wielkanocnych. W każdym domu przed śniadaniem wielkanocnym należy odmówić modlitwy, które umieściłem na stronie internetowej naszej parafii w dniu 25 marca pod zakładką ogłoszenia. Nabożeństwo Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godzinie 19.00 w kościele. Podczas tego nabożeństwa będzie poświęcony Paschał wykonany  z prawdziwego wosku, który ufundowali Państwo Elżbieta i Jan Gawłowscy. Bóg zapłać!
  8. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – nie ma w tym roku procesji rezurekcyjnej. Od godziny 5.50 do 6.00 będą dzwonić dzwony w kościele parafialnym i w Roztokach Dolnych, aby obwieścić, że Chrystus Zmartwychwstał. Msze Święte w tym dniu: w Mchawie o 6.00 i 11.30; w Cisowcu o 8.00; w Roztokach Dolnych o 10.00.
  9. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać w poniedziałek, wtorek i środę po uprzednim umówieniu się przez telefon – 601 096 002.
  10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Łukasz Lutostański z Birmingham i Joanna Kowalska z Cisowca – zapowiedź II oraz Ireneusz Kowalewski z Kielczawy i Jolanta Głasek z Łomianek – zapowiedź II.
  11. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie – w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek o 18.00 i w sobotę o 19.00;  w Roztokach Dolnych – w niedzielę o 10.00;  w Cisowcu – w niedzielę o 8.00.
  12. Rocznice śmierci:

– w poniedziałek: 5 – śp. Marii Barańskiej

– we wtorek: 18 – śp. Tekli Kita

18 – śp. Rozalii Siekaniec

– w sobotę: 3 – śp. Józefy Mazurkiewicz

– w niedzielę: 18 – śp. Olgi Galant

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W Mchawie – w środę o 9.00 o pomoc przy przygotowaniu Grobu Pańskiego i posprzątanie kościoła proszę Panie: Liliana Chorzępa, Małgorzata Urban, Agnieszka Szeliga; w Roztokach Dolnych – Stanisława Kaczmar, Łucja Chomycz. O posługę kościelnego proszę Pana Stanisława Chomycz.

Mchawa:

– poniedziałek o 18.00: + Piotr Podgórski – intencja od córki Krystyny

z rodziną

– wtorek o 18.00: + Simona Malinowska

– środa o 18.00: + Piotr Podgórski – intencja od wnuka Daniela z rodziną

– czwartek o 18.00: + Ks. Tomasz Kość, + Ks. Tomasz Zięba

– sobota o19.00: + Adolf Pikuła w 14 rocznicę śmierci

– niedziela o 6.00: Za parafian

o 11.30: W intencji pewnej rodziny jako podziękowanie za

wszelkie łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo

Roztoki Dolne:

– niedziela o 10.00: + Zofia, + Antoni Marczyk

Intencje zamówione na Wielki Czwartek i Wielką Sobotę będą odprawione w innym terminie: za +++ Rozalię, Michała, Kazimierza Kaczmar w niedzielę, 17.05.2020 o 10.00;  za +++ Aleksandra, Annę, Stanisława Jurcaba w piątek, 1.05.2020 o 16.00.

Cisowiec:

– niedziela o 8.00: O ustanie epidemii

1.  Wszystkim życzę zdrowia i opieki Bożej Opatrzności.