1. Dzisiejsza Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna Oktawę Wielkanocy.  W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dziś można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio lub telewizję w błogosławieństwie papieskim.
  2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte w Mchawie   o 8.00 i 11.30; w Roztokach Dolnych o 10.00.
  3. Za tydzień Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę będziemy odmawiali koronkę do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem po każdej Mszy Świętej.
  4. Od wtorku możemy oglądać na żywo codziennie nabożeństwa    z kościoła parafialnego. Aby oglądnąć transmisję wpisujemy link: https://www.youtube.com/user/caymer77/live/.  Bardzo dziękuję ofiarodawcom na kamerkę: Państwu Stanisławie i Adamowi Zawilińskim, Halinie i Lucjanowi Mazurkiewicz, Dorocie i Józefowi Dereń, Robertowi Pietrów, Różom Żeńskim                 z Mchawy, Agnieszce Hyleńskiej, Markowi Wronowskiemu. Bóg zapłać ! Kosztowało to 3000 zł. Ja dołożyłem od siebie 300 zł.
  5. Nadal cały dzień będą otwarte nasze kościoły, aby każdy mógł wstąpić na chwilkę i pomodlić się w intencji zarażonych koronawirusem, za zmarłych oraz w intencji ustania pandemii.
  6. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie – w poniedziałek         o 8.00 i 11.30, w środę, czwartek, piątek i sobotę o 18.00.             W sobotę będzie to już Msza Święta niedzielna; w Roztokach Dolnych – w piątek o 17.00;  w Cisowcu – w sobotę o 17.00.
  7. Bóg zapłać za przygotowanie Bożego Grobu i dekoracji, chociaż jest ona w tym roku trochę skromniejsza, ponieważ był problem ze zdobyciem kwiatów. Złożyliście Państwo na ten cel 1078 zł, za co bardzo dziękuję. Pozostałe pieniądze będą na wykonanie innej dekoracji , np. na odpust.
  8. Rocznice śmierci:

– w środę: 14 – śp. Adolfa Pikuły

– w czwartek: 29 – śp. Kazimierza Kowalczyka

– w niedzielę: 15 – śp. Anny Andruch

• Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła proszę Panie: w Mchawie – Anna Szeliga, Lucyna Podgórska, Marzena Smyk; w Roztokach Dolnych – Danuta Pelc, Elżbieta Skiba. O posługę kościelnego proszę Pana Stefana Kaczmara.
  • Intencje mszalne:

Mchawa:

– poniedziałek o 8.00: + Piotr Podgórski– intencja od wnuczki Magdy

o 11.30: + Jan Hyleński, + Artur Mycio

– środa o 18.00: + Piotr Podgórski – intencja od wnuczki Magdy

– czwartek o 18.00: + Piotr Podgórski – intencja od syna Mariana z żoną i dziećmi

– piątek o 18.00: + Kamilek Mazurkiewicz

– sobota o18.00: Za parafian

– niedziela o 8.00: + Piotr Podgórski– intencja od syna Mariana z żoną i dziećmi

o 11.30: W intencji dziecka (Tomasz Mycio), które

dziś przyjmie sakrament chrztu świętego

Roztoki Dolne: