1. W najbliższy wtorek będziemy przeżywali odpust ku czci św. Michała Archanioła w kościele dojazdowym w Roztokach Dolnych.                                        Uroczysta suma o godz. 17.00 pod przewodnictwem Pawła Bara – wikariusza z Leska.                                                                                                                           Wszystkich serdecznie zapraszam.

2. Ten tydzień jest bogaty we wspomnienia świętych: w poniedziałek czcimy św. Wacława, w środę – św. Hieronima,   w czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w piątek – świętych Aniołów Stróżów.

3. W czwartek początek nabożeństw różańcowych. Zapraszam do licznego udziału w tych nabożeństwach, a kto jest przeszkodzony – niech odmawia tę piękną modlitwę w domu. Za odmówienie     5 tajemnic różańca zyskuje się odpust zupełny, ilekroć różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej czy w rodzinie. Warunki, które należy spełnić to: wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, Komunia Święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Jeżeli brakuje któregoś z warunków koniecznych do zyskania odpustu zupełnego, zyskuje się odpust cząstkowy. Nabożeństwa różańcowe będą w dni powszednie w kościele parafialnym po Mszy Świętej o godz. 17.00 i w niedziele po sumie.                                                  Zaś w Roztokach Dolnych proszę różaniec odmawiać w niedziele przed Mszą Świętą ok. 9.40 i w Cisowcu w soboty przed Mszą Świętą ok. 16.40.

4. W czwartek na rozpoczęcie nabożeństw różańcowych w kościele parafialnym o godz. 17.00 – dzieci z klasy III przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają swoje różańce. Proszę o przybycie rodziców tych dzieci – będzie to pierwsze spotkanie przed komunijne.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą.                                                                                               Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w godzinach przedpołudniowych.

6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego Sakramentu.                                                                                                                           Także za tydzień odpust w Lesku – suma o godz. 11.30.

7. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie – w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o 17.00.                                                                                                                                   W Roztokach Dolnych – we wtorek o 17.00, w czwartek i piątek o 16.00 oraz w przyszłą niedzielę o 10.00.                                                                                                      W Cisowcu w sobotę o godz. 17.00.

8. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w Mchawie w tym tygodniu proszę Państwa: Jan Baryła, Rafał Baryła,                                      Jerzy Gaber, Janusz Maciosz. W Roztokach Dolnych: Zofia Syma i Alicja Choma.

9. W tym tygodniu przypada:

– w środę: 36 rocznica ślubu Grażyny i Antoniego Zięba

oraz:

– w poniedziałek: 10 rocznica śmierci śp. Jana Raczkowskiego

6 rocznica śmierci śp. Alojzego Sowa

– w środę: 26 rocznica śmierci śp. Rozalii Owsianik

– w czwartek: 27 rocznica śmierci śp. Jana Osękowskiego

4 rocznica śmierci śp. Henryka Barniak

– w piątek: 9 rocznica śmierci śp. Rozalii Kaczmar

– poniedziałek o 17.00: + Alojzy Sowa w 6 rocznicę śmierci

– wtorek o 17.00 w Roztokach Dolnych:

1. Za parafian

2. W intencji Róży św. Michała Archanioła

w Roztokach i Mchawie

1. + Franciszka Mycio – intencja od brata  Władysława z żoną

– środa o 17.00:  + Franciszka Mycio – intencja od Agaty Pomykała z rodziną

– czwartek o 17.00: + Franciszka Mycio – intencja od Bernadety Gawłowskiej i Henryka

Roztoki D. o 16.00: + Zofia Kaczmar

– piątek o 17.00:  O Boże błogosławieństwo dla Zofii Dybaś z okazji 90 Urodzin

Roztoki D. o 16.00: + Artur Misiorowski

– sobota o 18.00 w Cisowcu: Za parafian

– niedziela o 8.00: + Franciszka Mycio – intencja od brata Władysława z żoną

o 11.30: + Henryk Barniak w 4 rocznicę śmierci

Roztoki Dolne o 10.00: + Zofia Kaczmar

1. Wszystkim życzę miłej niedzieli i wielu łask Bożych w nowym tygodniu.