1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Intencje dla róż na ten miesiąc są następujące:                                                                                   Aby został wykorzeniony handel ludźmi, nowoczesna forma niewolnictwa oraz:                                                                                           Za uczestników nabożeństw różańcowych, aby przez rozważanie tajemnic życia Pana Jezusa i Jego Matki                                                           postąpili na drodze dojrzałości chrześcijańskiej.

2. Trwa miesiąc październik – zapraszam do liczniejszego udziału w nabożeństwach różańcowych                                                                                         w dni powszednie po Mszy Świętej o 17.00 i w niedzielę po sumie.

3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej, a w środę NMP Różańcowej.

4. Za tydzień będziemy po raz kolejny obchodzili Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – papież rodziny”.                                  W tym też dniu zbiórka ofiar do puszki na Fundację: Dzieło Nowego Tysiąclecia.                                                                                          Z tych ofiar są fundowane stypendia dla zdolnej młodzieży, mającej trudne warunki życiowe.

5. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.                                                                                   W Roztokach Dolnych – we wtorek i w środę o godz. 16.00 oraz w przyszłą niedzielę o 10.00.                                                                 W Cisowcu w tym tygodniu Mszy Świętej nie będzie ze względu na pielgrzymkę.

6. W sobotę o 2 w nocy wyjedziemy na pielgrzymkę do Piekar Śląskich, Wambierzyc i na Górę Św. Anny.                                              O godz. 10.00 mamy Mszę Świętą w Piekarach Śląskich i następnie zwiedzamy sanktuarium z przewodnikiem.                             Ok. godz. 12.00 wyjeżdżamy do Radkowa koło Wambierzyc. Tam planowany przyjazd ok. godz. 17.00.                                               Zajmiemy swoje pokoje i zjemy obiadokolację. O godz. 20.00 udamy się do sanktuarium na Apel Jasnogórski.                               W niedziele rano o 7.30 będziemy uczestniczyli we Mszy Świętej w sanktuarium,                                                                        następnie zjemy śniadanie i udamy się na Górę Św. Anny.                                                                                                                                 Po modlitwie i zwiedzeniu sanktuarium św. Anny udamy się w drogę powrotną do domu.

7. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w Mchawie w tym tygodniu proszę Państwa:                                           Danuta Zięba, Jan Zięba i Czesław Osękowski.                                                                                                                                                             W Roztokach Dolnych: Maria Kaczmar i Krystyna Raczkowska.

8. W tym tygodniu przypada:

– w poniedziałek: 24 rocznica ślubu Doroty i Józefa Dereń

– w środę: 20 rocznica ślubu Elżbiety i Ryszarda Marczyk

– w sobotę: 47 rocznica ślubu Czesławy i Jana Kaczmar

oraz:

– w piątek: 21 rocznica śmierci śp. Marii Kochanowskiej

– w sobotę: 18 rocznica śmierci śp. Michała Chomy

17 rocznica śmierci śp. Kazimierza Biernasiewicz

– w niedzielę: 26 rocznica śmierci śp. Stanisława Gawłowskiego

– poniedziałek o 17.00: + Anna Osękowska

– wtorek o 17.00: + Mirosław, + Leokadia Biel

Roztoki D. o 16.00: O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Jana Chomy

– środa o 17.00:  Za zmarłych z rodziny Szeliga

Roztoki D. o 16.00: + Stanisław Jasiewicz

– czwartek o 17.00: O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla pewnej osoby

– piątek o 17.00:  + Antoni Kochan w 55 rocznicę śmierci

– niedziela o 8.00: + Ludwika, + Stefan Drzał,

+ Franciszek Skowroński

o 11.30: O Boże błogosławieństwo i wytrwanie w dobrym dla pewnej osoby

Roztoki Dolne o 10.00: + Anna, + Dymitr Drabik

1. Wszystkim życzę miłej niedzieli i wielu łask Bożych w nowym tygodniu.