1. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Pokoju. Za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny.
  2. W tym tygodniu, w środę, z wizytą duszpasterską odwiedzę mieszkańców Mchawy: od Państwa Agaty i Grzegorza Stemberskich do Państwa Teresy i Jana Osękowskich. Początek kolędy o 15.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą. Chorych z posługą sakramentalną będę odwiedzał od godz. 9.30.
  4. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte jak w niedzielę. Na każdej Mszy świętej błogosławieństwo kredy i kadzidła. Kredę i kadzidło można sobie wziąć z kościoła. Nabożeństwo do św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii w kościele parafialnym po sumie.
  5. W niedzielę Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.
  6. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
  7. W kończącym się dziś roku kalendarzowym 2023 roku sakrament chrztu świętego przyjęło ośmioro dzieci ( w Mchawie – 5 dzieci,    w Roztokach Dolnych – 2 dzieci, w Cisowcu – 1 dziecko), do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło  troje dzieci (wszystkie        z Mchawy), sakrament bierzmowania otrzymało dziesięcioro młodych osób (w tym 4 z Mchawy, 2 z Roztok Dolnych, 2 z Baligrodu, 1 z Nowosiółek i 1 z Kołonic) przez posługę bpa Krzysztofa Chudzio w Baligrodzie, sakrament małżeństwa zawarło 3 pary, a do wieczności na wieczny spoczynek w domu Ojca odeszło z naszej parafii 11 osób (6 z Mchawy, 3 z Roztok Dolnych i 2 z Kielczawy).
  8. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie – w poniedziałek o 8.00 i 11.30, we wtorek o 17.00, w środę o 14.30, w piątek o 17.00, w sobotę o 8.00 i 11.30; w Roztokach Dolnych – w poniedziałek o 10.00, w piątek o 9.00, w sobotę o 10.00; w Cisowcu w piątek Msza święta z Uroczystości Trzech Króli o 16.00 i w sobotę Msza święta niedzielna o 15.00.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę Panie: w Mchawie – Justyna Kawałek, Edyta Kawałek, Bernadeta Pelc; w Roztokach Dolnych – Elżbieta Marczyk, Czesława Kusiak. O posługę kościelnego proszę Pana Władysława Raczkowskiego.

– poniedziałek o 8.00: + Antoni Osękowski – intencja od wnuczki Martyny z rodziną

o 11.30: Za parafian

– wtorek o 17.00: + Ryszard Turkosz – intencja od Zygmunta Zabawskiego z rodziną

– środa o 14.30: + Zofia, + Michał, + Katarzyna Osękowscy

– piątek o 17.00: + Zofia, + Jan Zabawscy – intencja od rodziny Teterów

– sobota o 8.00: + Ks. Tomasz Zięba w 7 rocznicę śmierci

o 11.30: Za parafian i w intencjach nowennowych

– niedziela o 8.00: + Zofia, + Jan Zabawscy – intencja od rodziny Mazurek

o 11.30: + Stefan Puchała w 3 rocznicę śmierci

– poniedziałek o 10.00: + Jan Kaczmar – intencja od chrześniaka Dominika z rodziną

– piątek o 9.00: + Maria, + Antoni Bończak – intencja od Agaty i Adama Pomykała

– sobota o 10.00: + Jan Kaczmar – intencja od Krzysztofa Lubińskiego

– niedziela o 10.00: + Maria, + Antoni Bończak – intencja od Pracowników Ośrodka Zdrowia i Apteki w Baligrodzie

– piątek o 16.00: + Stefan Masłyk – intencja od córki Ewy z rodziną

– sobota o 15.00: W intencji mieszkańców Cisowca

11. Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w Nowym 2024 roku. Niech ten Nowy Rok będzie dla każdego z nas pełen radości, miłości i pokoju! Niech każdy z nas   w tym Nowym Roku wzrasta u Boga i u ludzi! Niech ten Nowy 2024 Rok przyniesie wszystkie nasze nadzieje! Niech będzie rokiem łaski Pańskiej!