1.  W ten radosny dzień Zmartwychwstania Pana Jezusa przyszliśmy do naszego kościoła, aby wyśpiewać radosne ALLELUJA. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja ! Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów. Dziś jeszcze będą Msze Święte w Mchawie o 11.30 i w Cisowcu o 11.00.
  2.  Bardzo dziękuję za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, za ofiary złożone na kwiaty, za dary materialne na plebanię oraz za wspólne przeżywanie Triduum Paschalnego oraz za adorowanie Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie Pańskim. Panom z Ochotniczej Straży Pożarnej za pełnienie warty przy Grobie Pana Jezusa i za asystę podczas procesji rezurekcyjnej. Księdzu prałatowi Piotrowi za posługę i pomoc podczas całego Triduum Paschalnego.
  3. Jutro Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze Święte w Mchawie o 8.00 i 11.30 oraz w Roztokach Dolnych o 10.00.
  4. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msze Święte i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Roztokach Dolnych o godz. 17.00 i w Mchawie o godz. 18.00. Chorych z posługą duszpasterską odwiedziłem w ostatnim tygodniu, dlatego następne odwiedziny chorych będą w pierwszy piątek maja.
  6.  W przyszłą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia i rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy Świętej odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem. W tym dniu w Baligrodzie odpust – suma odpustowa o godz. 11.00.
  7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
  8.  Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie: w poniedziałek o 8.00 i 11.30, w środę, czwartek i piątek o 18.00; w Roztokach Dolnych: w piątek o 17.00; w Cisowcu: w sobotę o 18.00.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła i dekorację świąteczną. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę Państwa: w Mchawie – Robert Kępczyk, Stanisława Biernasiewicz i Zbigniew Pelc; w Roztokach Dolnych – Sylwia Sowa i Elżbieta Lubińska.
  10. W tym tygodniu przypada:
    – w środę: 41 rocznica ślubu Eugenii i Bronisława Szeliga
    oraz:
    – niedzielę: 11 rocznica śmierci śp. Marii Kaczmar
  11.  Intencje mszalne:
    – poniedziałek o 8.00: + Aniela Wozderewicz
    o 11.30: W intencji Konrada Gawłowskiego
    przyjmującego sakrament chrztu świętego
    oraz w intencji jego rodziców i chrzestnych
    Roztoki D. o 10.00: + Maria, + Michał Pietrów
    – środa o 18.00: + Arek Siekaniec
    – czwartek o 18.00: + Eugeniusz Gawłowski w 4 rocznicę śmierci
    + Dariusz Gawłowski
    – piątek o 18.00: + Michał Stemberski – intencja od Czesława
    Zabawskiego z rodziną
    Roztoki Dolne o 17.00: + Michał Galant – intencja od rodziny
    Kawaków i Litwinów
    – sobota w Cisowcu o 18.00: Za parafian
    – niedziela o 8.00: + Jan Rędziniak
    o 11.30: O Boże błogosławieństwo dla wszystkich
    należących do Róży św. Michała Archanioła i ich
    rodzin
    Roztoki D. o 10.00: O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla
    Ryszarda Marczyk z okazji imienin i o Boże
    błogosławieństwo dla jego rodziny
  12. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy i z Bożym błogosławieństwem oraz wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi. Z wielkanocnym pozdrowieniem powróćmy do naszych domów i pójdźmy z radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana Jezusa do szkół i miejsc pracy.