1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami..
  2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w Mchawie o 9.00 i 18.00; w Roztokach Dolnych o 17.00.
  3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą. Kandydaci do bierzmowania mają spowiedź w piątek od 17.00 do 18.00. Chorych proszę o zrobienie sobie rachunku sumienia  i przyjęcie Komunii Świętej duchowej.
  5. W sobotę o 16.30 będzie nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II, a po nabożeństwie rozpocznie się Msza Święta, podczas której Ksiądz Biskup Krzysztof Chudzio udzieli sakramentu bierzmowania 11 uczniom klasy VIII z naszej szkoły. Kandydaci do bierzmowania w środę będą mieli próbę o 17.00, a na Mszy Świętej o 18.00 odnowią przyrzeczenia abstynenckie i zostaną im wręczone krzyże.
  6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej. Także za tydzień zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. Boże Ciało w tym roku będzie w Cisowcu. Msza Święta o 8.30    u Państwa Anny i Stanisława Janusz i procesja do czterech ołtarzy. Ostatni ołtarz przy kościele w Cisowcu, Zapraszam dzieci do sypania kwiatków.. Potem będą jeszcze Msze Święte w Mchawie o 11.30 i w Roztokach Dolnych o 13.00.
  8. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie – w poniedziałek  o 9.00 i 18.00, we wtorek, środę, czwartek i piątek o 18.00,  w sobotę o 16.30; w Roztokach Dolnych – w poniedziałek o 17.00, w piątek o 10.00 oraz w niedzielę o 10.00;  w Cisowcu – Msza Święta będzie dopiero  w Boże Ciało o 8.30 u Państwa Anny i Stanisława Janusz. Po Mszy Świętej przejdziemy  z procesją do kościoła w Cisowcu. Proszę po drodze przygotować cztery ołtarze według waszego uznania, a ostatni ołtarz przy kościele.
  9. Rocznice śmierci:

– w poniedziałek: 29 – śp. Michała Raczkowskiego

20 – śp. Kazimierza Sitko

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła proszę Panie: w Mchawie – Katarzyna Gawłowska, Barbara Koza, Elżbieta Chomycz; w Roztokach Dolnych – Sylwia Sowa, Elżbieta Lubińska. O posługę kościelnego proszę Pana Zbigniewa Kaczmara.

Mchawa:

– poniedziałek o 9.00: + Anna, + Władysław Skowrońscy