1. We wtorek rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2015/2016. Rozpoczniemy go Mszą Świętą w kościele parafialnym o godz. 8.30. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, rodzicom, pracownikom szkoły – życzymy wytrwałości i wielu łask Bożych w roku szkolnym.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w Mchawie codziennie przed Mszą Świętą, a w Roztokach Dolnych w piątek od 16.30. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w godzinach przedpołudniowych.
3. W przyszłą niedzielę – 6 września – adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Także w przyszłą niedzielę odbędą się Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze.
4. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie – w poniedziałek o 18.00, we wtorek o 8.30, w środę, czwartek i piątek o 18.00. W Roztokach Dolnych – w piątek o 17.00. W Cisowcu w sobotę o godz. 18.00. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w kościele parafialnym.
5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marcin Michał Olech z Justyną Bilanycz – zapowiedź II oraz Wojciech Niemczyk z Iwoną Agnieszką Siekaniec – zapowiedź II.
6. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w Mchawie w tym tygodniu proszę Państwa: Bronisław Szeliga, Robert Szeliga i Marian Podgórski. W Roztokach Dolnych: Dorota Żmuda.
7. W tym tygodniu przypada:
– we wtorek: 3 rocznica ślubu Beaty i Andrzeja Wajda
– w środę: 20 rocznica ślubu Kazimiery i Ryszarda Kochan
– w czwartek: 27 rocznica ślubu Krystyny i Edwarda Kuzio
oraz:
– we wtorek: 9 rocznica śmierci śp. Jana Mamrot
– w niedzielę: 18 rocznica śmierci śp. Józefa Gawłowskiego
– poniedziałek o 18.00: + Aniela Wozderewicz – gregorianka
– wtorek o 8.30: W intencji uczniów, nauczycieli i pracowników
szkoły podstawowej i gimnazjum
Gregorianka w tym dniu będzie odprawiona przez innego księdza
poza parafią.