1. Dziś początek nabożeństw różańcowych. Zachęcam do modlitwy różańcowej w kościele w niedziele po sumie i w dni powszednie po Mszy Świętej lub do odmawiania różańca w domach w gronie rodziny. Za odmówienie różańca w kościele lub w kaplicy publicznej lub w rodzinie – można zyskać odpust zupełny. Warunki, które należy spełnić to: wyzbycie się przywiązania do grzechu, spowiedź i Komunia Święta oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Intencje dla róż na ten miesiąc są następujące: Aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona prawa bezrobotnym została dana możliwość przyczyniania się do tworzenia wspólnego dobra oraz: Aby modlitwa różańcowa przyczyniła się do odnowienia w naszych sercach i rodzinach więzi z Bogiem i Kościołem.
  3. Dzieci z klasy III przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają dziś na sumie swoje różańce.
  4. W najbliższą sobotę wyjeżdżamy na „Różaniec do Granic” do Cisnej. Wyjazd sprzed kościoła o 9.30.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą. Chorych odwiedzać będę od godz. 10.00.
  6. W sobotę, 14 października, udajemy się na jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy. Będzie to nasze dziękczynienie za 300-lecie koronacji Obrazu MB Częstochowskiej, za 100-lecie objawień fatimskich i za 30-lecie naszej parafii. Zapraszam do zapisywania się.
  7. W liturgii tego tygodnia czcimy: w poniedziałek – Świętych Aniołów Stróżów, w środę – św. Franciszka z Asyżu, w czwartek – św. Siostrę Faustynę Kowalską, w sobotę – MB Różańcową.
  8. W sobotę o godz. 18.00 w kościele parafialnym kolejne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam.
  9. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie – od poniedziałku do piątku o 17.00, w sobotę o 18.00; w Roztokach Dolnych – w poniedziałek, środę i piątek o 16.00; w Cisowcu –   w sobotę o 17.00.
  10. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła  proszę: w Mchawie – Angelina Skowrońska, Magdalena Skowrońska i Urszula Głowa; w Roztokach Dolnych – Stanisława Kaczmar i Łucja Chomycz.
  11. W tym tygodniu przypadają następujące rocznice ślubu:

w czwartek: 26 – Doroty i Józefa Dereń

w sobotę: 22 – Elżbiety i Ryszarda Marczyk

oraz rocznice śmierci:

w poniedziałek: 11 – śp. Rozalii Kaczmar

– poniedziałek o 17.00: + Władysław Dybaś

– wtorek o 17.00: + Władysław Siekaniec – intencja od córki Haliny

– środa o 17.00: + Roman Janków

– czwartek o 17.00: + Władysław Siekaniec – intencja od syna Czesława

– piątek o 17.00: + Władysław Siekaniec – intencja od żony

– sobota o 18.00: W intencjach wypisanych na karteczkach

– niedziela o 8.00: + Janina Mendak

o 11.30: + Tadeusz Kaleta

– poniedziałek o 16.00: + Anna Kwiatanowska – intencja od męża

– środa o 16.00: + Anna Kwiatanowska – intencja od córki Renaty z rodziną

– piątek o 16.00: + Józefa, + Jan Raczkowscy

– niedziela o 10.00: + Teodozja, + Franciszek Włodarczyk, + Krzysztof Pelc

– sobota o 17.00: Za parafian

1. Życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.