1. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. W tym roku jest to szczególny miesiąc, gdyż 13 maja będziemy wspominali 100 rocznicę objawień Matki Bożej trojgu dzieciom w Fatimie. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach majowych. Także zachęcam do śpiewania litanii i pieśni maryjnych przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. Udekorujmy również kapliczki i krzyże przydrożne.
  2. W poniedziałek wspomnienie św. Józefa, Robotnika, w środę Uroczystość NMP Królowej Polski i Święto Konstytucji 3 Maja.   W czwartek wspomnienie św. Floriana, w sobotę święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą. Chorych nie będę odwiedzał w piątek, ponieważ odwiedzimy ich z misjonarzem podczas Misji Parafialnych.
  4. W sobotę o godz. 19.00 kolejne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Rozpocznie się ono nabożeństwem majowym.
  5. Za tydzień I komunia Święta w naszej parafii na Mszy o 11.30 a także rocznica I Komunii Świętej na Mszy o 8.00. Spowiedź dla dzieci i ich najbliższych w sobotę od 11.00 do 12.00. Próba dla dzieci z klasy III w piątek o 14.00, a dla dzieci z klasy IV   w poniedziałek o 9.30.
  6. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w Mchawie i Roztokach w środę, w Cisowcu w sobotę.
  7. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie – w poniedziałek o 9.00, w środę o 8.00 i 11.30, w czwartek i piątek o 18.00, w sobotę o 19.00. Nabożeństwo majowe po Mszy Świętej; w Roztokach Dolnych – w środę o 10.00, w piątek o 17.00 i w niedzielę o 10.00;   w Cisowcu – w sobotę o 18.00.
  8. Bardzo dziękuję za ofiary złożone na kostkę brukową koło kościoła. Ofiary te złożyli Państwo: Monika i Leszek Zaremba, Bogusława i Ryszard Mycio, Eugenia i Marian Podgórscy, Danuta i Ignacy Suchowieccy, Krzysztof Wajda, Lucyna i Tadeusz Borowy, Łucja i Zenon Skowrońscy, Bernadeta i Zdzisław Pelc, Dorota i Dariusz Miller, Teresa Pagacz.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę: w Mchawie – Ryszard Mołczan, Irena Kliszcz, Teresa Pagacz, Anna Szeliga, Marcin Szeliga; w Roztokach Dolnych – Danuta Pelc i Elżbieta Skiba.
  10. W tym tygodniu przypadają następujące rocznice ślubu:                                                                              w poniedziałek: 7 – Doroty i Tadeusza Żmuda

w piątek: 62 – Anny i Michała Kaczmar

oraz rocznice śmierci:

w środę: 19 – śp. Andrzeja Żmudy

w czwartek: 19 – śp. Bolesława Kaczmara

– poniedziałek o 9.00: + ks. Tomasz Zięba – intencja od Róż Żeńskich

– środa o 8.00:  O Boże błogosławieństwo dla Stanisławy Pikuła z okazji 80 Urodzin

o 11.30: W intencji sióstr z Róży MB Częstochowskiej

– czwartek o 18.00: + Rozalia, Piotr Owsianik

– piątek o 18.00: + ks. Tomasz Zięba – intencja od rodziny Zięba

– sobota o 19.00: W intencjach wypisanych na karteczkach

– niedziela o 8.00: W intencji dzieci z klasy IV