1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Biblijny.
  2. W środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.  W środę też przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej.
  3. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zachęcam do udziału w „majówkach” i do śpiewania tej pięknej Litanii         w domach. W kościele parafialnym nabożeństwa majowe           w tygodniu po Mszy Świętej o 18.00, w niedziele po sumie.
  4. W piątek też przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą. Chorych z posługą sakramentalną nie będę odwiedzał ze względu na stan epidemii. Chorzy niech w domu zrobią sobie rachunek sumienia i żal za grzechy i przyjmą Komunię duchową.
  5. Nadal będą otwarte kościoły przez cały dzień, aby błagać Boga o ustanie pandemii.
  6. W sobotę Uroczystość NMP Królowej Polski, przeniesiona z 3 maja. Msze Święte w tym dniu: w Mchawie o 8.00 i 11.30;    w Roztokach Dolnych o 10.00; w Cisowcu o 17.00.
  7. W sobotę nie będzie nabożeństwa do św. Jana Pawła II – przenosimy je na 18 maja – dzień 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.
  8. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania. Nie będzie zmiany tajemnic różańcowych.
  9. Państwu Elżbiecie i Mirosławowi Skiba z Roztok Dolnych bardzo dziękuję za 8 metrów drzewa na opał na plebanii. Bóg zapłać !
  10. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie – od poniedziałku do piątku o 18.00, w sobotę o 8.00 i 11.30.; w Roztokach Dolnych – w piątek, sobotę i niedzielę o 10.00;  w Cisowcu – w sobotę          o 17.00.
  11. Rocznice śmierci:

– w poniedziałek: 9 – śp. Władysława Dybasia

– w środę: 29 – śp. Antoniego Pelca

9 – śp. Anny Owsianik

– w niedzielę: 22 – śp. Andrzeja Żmudy

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła proszę Panie: w Mchawie – Ewa Mołczan, Halina Mazurkiewicz, Grażyna Zięba; w Roztokach Dolnych – Maria Kaczmar, Krystyna Raczkowska. O posługę kościelnego proszę Pana Kazimierza Raczkowskiego.

Mchawa:

– poniedziałek o 18.00: + Piotr Podgórski– intencja od rodziny Pańko z Haczowa

– wtorek o 18.00:

– środa o 18.00: O Boże błogosławieństwo dla Wandy Mazurkiewicz z okazji 75 Urodzin

– czwartek o 18.00:

– piątek o 18.00: O ustanie pandemii

– sobota o 8.00: + Piotr Podgórski– intencja od wnuczki Urszuli z rodziną

o 11.30: W intencji Panów z OSP w Mchawie i ich

rodzin z okazji zbliżającego się święta św. Floriana

– niedziela o 8.00: + Piotr Podgórski – intencja od Czesławy i Jana Baryła

o 11.30: + Jan, + Stanisław Bończak,+ Ludwika Cisek