1. Dziś w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Po raz pierwszy Pana Jezusa przyjmą do swego serca: Diana Bober, Krystian Chorzępa, Zuzanna Janusz, Brygida Kwiek, Andżelika Opar, Anna Pałka, Kinga Pastuszak, Jakub Podgórski, Weronika Podsobińska, Rafał Strzyż, Adam Zięba. Życzymy im, aby jak najczęściej posilali się Ciałem Pana Jezusa.
  2. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania.
  3. W poniedziałek – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. biskupa Stanisława Jamrozka. W tym dniu odpust w Cisnej – suma odpustowa o 18.00.
  4. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych w dni powszednie po Mszy Świętej, w niedziele po sumie.
  5. W piątek, 12 maja, dzieci Pierwszokomunijne i dzieci z młodszych klas naszej szkoły udadzą się na pielgrzymkę do Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej i odwiedzą Hutę Szkła w Krośnie. Wyjazd sprzed szkoły o 7.00 rano.
  6. W najbliższą sobotę rozpoczną się w naszej parafii Misje Parafialne, które odbywają się co 10 lat. Rozpoczęcie Misji: w Cisowcu o 15.30, w Roztokach Dolnych o 17.00, w Mchawie o 18.30.       O 21.00 Apel Jasnogórski codziennie w czasie Misji w kościele parafialnym. Plan Misji każdy ma w swoim domu, jest on również na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie kościoła. Misje głosić będzie ks. Zenon Bieszczad, proboszcz parafii Ostrów koło Przeworska.    W czasie Misji na Mszach Świętych będzie zbierana taca na pokrycie kosztów związanych z misjami.
  7. Egzamin dla kandydatów do bierzmowania i próba przed bierzmowaniem w czwartek o 16.00. Proszę, aby z młodzieżą przybyli również rodzice.
  8. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie – we wtorek, środę o 18.00 i w czwartek o 18.30,  w sobotę o 18.30; w Roztokach Dolnych – w poniedziałek, we wtorek, w środę, w sobotę o 17.00    i w niedzielę o 10.00; w Cisowcu – w sobotę o 15.30 i w niedzielę o 16.30.
  9. W tym miesiącu przypada kolejna zbiórka ofiar na potrzeby kościoła parafialnego.
  10. Bardzo dziękuję za ofiary złożone na kostkę brukową koło kościoła. Ofiary te złożyli Państwo: Władysław Wozderewicz, Żaneta i Grzegorz Bober, Justyna i Robert Szeliga, Marta i Kazimierz Strzyż, Irena Osękowska, Władysław Kochanowski, Krystyna i Piotr Wilczyńscy.
  11. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę: w Mchawie – Edward Bober, Józef Pawłowski, Krzysztof Smyk, Zbigniew Podgórski; w Roztokach Dolnych – Zofia Syma i Alicja Choma.
  12. W tym tygodniu przypadają następujące rocznice ślubu:                                                                              w czwartek: 4 – Angeliny i Daniela Skowrońskich

oraz rocznice śmierci:

w poniedziałek: 12 – śp. Piotra Owsianika

w niedzielę: 28 – śp. Wiktorii Mazurkiewicz

– wtorek o 18.00: + Józefa Mazurkiewicz – intencja od córki Barbary z rodziną

– środa o 18.00:  + Jan Jurczak

– czwartek o 18.30: + Maria, + Michał Raczkowscy – gregorianka

– sobota o 18.30: + ks. Tomasz Zięba – intencja od Róż Żeńskich

– niedziela o 8.00: W intencji Sióstr z Róży Matki Bożej Nieustającej Pomocy

o 11.30: + Honorata, + Tomasz Pietrów

– poniedziałek o 17.00: + Maria, + Michał Raczkowscy – gregorianka

– wtorek o 17.00: + Maria, + Michał Raczkowscy – gregorianka

– środa o 17.00: + Maria, + Michał Raczkowscy – gregorianka

– sobota o 17.00: 1. + Maria, + Michał Raczkowscy – gregorianka

2.  W intencji Tomasza Pelca z okazji 18 Urodzin– intencja od rodziców i siostry

– niedziela o 10.00:  + Maria, + Michał Raczkowscy – gregorianka

– sobota o 15.30: W intencji Róży Matki Bożej Fatimskiej

– niedziela o 16.30: Za parafian

1. Wszystkim życzę wielu łask Bożych, miłej niedzieli, dobrego tygodnia oraz owocnego przeżywania Misji Parafialnych.