1. Od dzisiejszej niedzieli zmienia się charakter okresu Wielkiego Postu. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w Mchawie: piątek o 18.00 w terenie – od kościoła w kierunku koło Państwa Mazurkiewiczów, Owsianików do kaplicy Boga Ojca; w Roztokach Dolnych: sobota o 18.30 w terenie od kościoła do Państwa Dereń; w Cisowcu: czwartek o 17.00 w kościele. Gorzkie Żale w Mchawie w niedzielę podczas sumy, w Roztokach po Mszy Świętej, w Cisowcu     w sobotę przed Mszą Świętą.
  2. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12 rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.
  3. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Intencje dla róż na ten miesiąc są następujące: Aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, rozważając poważnie również możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym oraz: Za przygotowujących się do przyjęcia Sakramentów świętych.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą. Chorych będę odwiedzał z posługą sakramentalną od godz. 13.00. Będzie to już spowiedź przedświąteczna. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.
  5. W sobotę, 8 kwietnia, spowiedź przedświąteczna w naszej parafii. Spowiedź w Mchawie od 10.00 do 12.00, w Roztokach Dolnych od 11.00 do 12.00.
  6. Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza
  7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Daniel Jan Podgórski, syn Zbigniewa i Lucyny, zamieszkały w Mchawie i Marta Paulina Kotuła, córka Eugeniusza i Ireny, zamieszkała               w Hoczwi – zapowiedź II.
  8. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne w cenie 5 zł i paschaliki w cenie 7 zł.
  9. Msze Święte w tym tygodniu będą: w Mchawie – od wtorku do piątku o 18.00; w Roztokach Dolnych – w poniedziałek o 18.00, we wtorek, środę o 17.00, w sobotę o 18.30 oraz w niedzielę    o 10.00; w Cisowcu – w czwartek o 17.00 i w  sobotę o 17.30.
  10. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę Państwa:    w Mchawie – Stanisław Barański, Bronisław Barański, Wanda Urban, Piotr Wilczyński;               w Roztokach Dolnych – Elżbieta Marczyk i Czesława Kusiak.
  11. W tym tygodniu przypadają rocznice:

Ślubu: w czwartek – 26 Iwony i Stanisława Owsianik

oraz śmierci:

– poniedziałek: 12 rocznica śp. Marii Kaczmar

– czwartek: 2 rocznica śp. Marii Barańskiej

– piątek: 15 rocznica śp. Tekli Kita

15 rocznica śp. Rozalii Siekaniec

W Mchawie:

– wtorek o 18.00: W intencji dziecka przyjmującego sakrament

chrztu świętego (Marcel Kusal)

– środa o 18.00: Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze

błogosławieństwo

– czwartek o 18.00: + Władysława Galant – gregorianka

– piątek o 18.00: + Władysława Galant – gregorianka

– niedziela o 8.00: O Boże błogosławieństwo dla Bronisławy

Gawłowskiej z okazji 85 Urodzin – intencja

od dzieci i synowej z rodzinami

o 11.30: + Adolf Pikuła w 11 rocznicę śmierci

W Roztokach Dolnych:

– poniedziałek o 18.00: + Władysława Galant – gregorianka

– wtorek o 17.00: + Władysława Galant – gregorianka

– środa o 17.00: + Władysława Galant – gregorianka

– sobota o 18.30: + Władysława Galant – gregorianka

– niedziela o 10.00: + Stanisław, + Antoni Główczyk

W Cisowcu:

– czwartek o 17.00: Za parafian

– sobota o 17.30: O Zdrowie dla Tadeusza Potocznego – intencja

od mieszkańców Cisowca

1. W dniach 30 czerwca do 2 lipca (piątek, sobota i niedziela) planowana jest autokarowa           pielgrzymka do Gniezna, Ostrowa Lednickiego, Torunia i być może do Lichenia. Koszt pielgrzymki od jednej osoby wynosi 350 zł. W tej cenie jest opłata za autokar, 2 noclegi,                2 obiadokolacje, 2 śniadania, przewodnik, bilety wstępu, parking przy hotelu i ubezpieczenie. Dwa noclegi są w hotelu w Gnieźnie niedaleko katedry. Mamy zarezerwowane 19 pokoi 2-osobowych i 3 pokoje 4-osobowe z łazienkami, TV, Internetem. Proszę się zapisywać do świąt wielkanocnych u mnie, podając adres i PESEL oraz wpłacając 200 zł zaliczki.
  1. Wszystkim życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.