1. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Intencje dla Róż na ten miesiąc są następujące: Abyśmy opiekowali się światem stworzonym, który otrzymaliśmy jako bezinteresowny dar, żeby go pielęgnować i chronić dla przyszłych pokoleń oraz: O zdrowie dla chorych, ulgę dla cierpiących i dobrą śmierć dla konających.
  2.  W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny. W Środę Popielcową Msze Święte w Mchawie o godz. 9.00 i 17.00, w Roztokach Dolnych o 16.00. W Cisowcu Msza Święta i poświęcenie popiołu we wtorek o godz. 17.00.
  3. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 roku życia. Mimo tego rodzice powinni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem Postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w ducha pokuty.
  4.  Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
  5. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 17.15 w Mchawie i w Roztokach Dolnych o godz. 16.00. Po Drodze Krzyżowej Msza Święta. W Cisowcu proszę o odprawienie Drogi Krzyżowej we własnym zakresie.
  6. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale w Mchawie po sumie. W Roztokach Dolnych proszę o odśpiewanie Gorzkich Żali w niedziele przed Mszą Świętą o godz. 9.40, w Cisowcu w soboty też przed Mszą Świętą o godz. 16.40. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli przyjęcie Komunii Świętej i odmówienie dowolnej modlitwy w intencji Ojca Świętego.
  7.  W czwartek, 11 lutego, wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. W naszej parafii ten Dzień Chorego będziemy przeżywali przy okazji rekolekcji wielkopostnych w dniu 5 marca.
  8. W sobotę odpust ku czci św. Walentego w Hoczwi. Suma odpustowa o godz. 11.00.
  9.  Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie: w poniedziałek o 17.00, w środę o 9.00 i 17.00, w czwartek o 17.00 i w piątek o 17.15; w Roztokach Dolnych: w piątek o 16.00 i w niedzielę o 10.00; w Cisowcu: we wtorek i w sobotę o 17.00.
  10.  Państwu Marek Wichryk, Dariusz Miller, Kamila i Radosław Gawłowscy, Michalina i Leszek Korab, Zbigniew Pelc, Stefania Zaremba dziękuję za ofiarę na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać !
  11. Dziękuję również za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę Państwa: w Mchawie – Tomasz Herbetko, Bogumił Herbetko i Jerzy Pastuszak; w Roztokach Dolnych – Stanisława Kaczmar i Łucja Chomycz.
  12. W tym tygodniu przypada:
    – w poniedziałek: 48 rocznica ślubu Józefy i Bronisława Wołoszyn
    – w środę: 20 rocznica ślubu Agaty i Grzegorza Stemberskich
    – w czwartek: 54 rocznica ślubu Jadwigi i Józefa Zaremby
    – w piątek: 22 rocznica ślubu Jadwigi i Roberta Gawłowskich
    – w niedzielę: 47 rocznica ślubu Bronisławy i Stanisława Siekaniec
    oraz:
    – w poniedziałek: 3 rocznica śmierci śp. Katarzyny Stach
    – w sobotę: 27 rocznica śmierci śp. Franciszki Skowrońskiej
    – w poniedziałek o 17.00:
    wtorek w Cisowcu o 17.00:
    – środa o 9.00: + Maria, + Marian Barańscy
    o 17.00: + Jadwiga, + Jan, + Maria, + Jadwiga, + Henryk
    Roztoki Dolne o 16.00: + Emil Kaczmar – intencja od rodziny
    Grelów z Leska
    – czwartek o 17.00:
    – piątek o 17.15: + Kazimierz, + Józef Barański – intencja
    od Bronisława
    Roztoki Dolne o 16.00: W intencji Róży MBNP
    – sobota w Cisowcu o 17.00: Za parafian
    – niedziela o 8.00: + Tadeusz Kaleta w 10 rocznicę śmierci
    o 11.30: + Wilhelm Hyleński w 10 rocznicę śmierci
    + Helena, + Grzegorz
    Roztoki D. o 10.00: + Karolina, + Józef Główczyk
  14.  Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie
    i życzliwości. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wszelkich
    łask Bożych i Bożego błogosławieństwa.