1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. W naszej parafii ten dzień z udzieleniem sakramentu namaszczenia będziemy obchodzić w czasie rekolekcji wielkopostnych w sobotę – 10 marca. Dziś też na prośbę Metropolity Przemyskiego modlimy się za Ojczyznę.
  2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu.
  3. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Mimo tego przepisu rodzice powinni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem Postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty.
  4. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w Mchawie o 17.30, w Roztokach Dolnych o 16.00.  W niedziele Gorzkie Żale w Mchawie po sumie, w Roztokach Dolnych po Mszy Św., w Cisowcu  w soboty przed Mszą Świętą. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. We wtorek w Hoczwi odpust ku czci św. Walentego. Suma odpustowa o 12.00.
  6. Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie –we wtorek o 17.00, w środę o 17.30, w czwartek           o 17.00 i w piątek o 17.30; w Roztokach Dolnych –w poniedziałek, środę i piątek o 16.00;              w Cisowcu w sobotę o 17.00.
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła  w tym tygodniu proszę: w Mchawie – Iwona Turkosz, Danuta Suchowiecka i Renata Suchowiecka; w Roztokach Dolnych – Joanna Galant i Alicja Raczkowska. O posługę kościelnego proszę Pana Zbigniewa Kaczmara.
  8. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie kościoła parafialnego, które złożyli Państwo: Maria i Bronisław Barańscy, Władysław Wozderewicz, Wioletta i Krzysztof Siekaniec, Janusz Maciosz, Alina i Jerzy Pastuszak. Także dziękuję za ofiary na potrzeby naszego kościoła, które złożyli Państwo: Franciszka Fedorowiat, Irena Kliszcz.
  9. W tym tygodniu przypadają następujące rocznice ślubu:

– w poniedziałek: 24 – Jadwiga i Robert Gawłowscy

– w środę: 49 – Bronisława i Stanisław Siekaniec

– w piątek: 44 – Maria i Bronisław Barańscy

– w niedzielę: 6 – Edyta i Adam Masłyk

oraz rocznice śmierci:

– we wtorek: 29 – śp. Franciszki Skowrońskiej

– w czwartek: 12 – śp. Wilhelma Hyleńskiego

– w piątek: 7 – śp. Piotra Stemberskiego

– w sobotę: 12 – śp. Tadeusza Kalety

– w niedzielę: 19 – śp. Stanisława Owsianika

– wtorek o 17.00: + Jan Hyleński