1. W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego możemy zyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
  2.  W poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w Mchawie o 9.00 i 18.00, w Roztokach Dolnych o 17.00. Również w poniedziałek patronuje nam św. Andrzej Bobola, jezuicki kapłan, który złożył swoje życie w ofierze; patron naszej Ojczyzny.
  3. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego. W tym też dniu młodzież naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania z rąk J. E. Księdza Biskupa Stanisława Jamrozka. Uroczystość ta będzie miała miejsce w Baligrodzie o godz. 16.00. Spowiedź przed bierzmowaniem w Baligrodzie w środę o godz. 16.00.
  4. W piątek przypada 3 rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Stanisława Jamrozka, a w sobotę o godz. 10.00 w Przemyślu odbędzie się ingres nowego Metropolity Przemyskiego Arcybiskupa Adama Szala do Archikatedry Przemyskiej. Pamiętajmy o naszych pasterzach w modlitwach.
  5.  W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Wtedy kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej.
  6. Jest już połowa maja. Zachęcam do licznego uczestnictwa w nabożeństwach majowych w niedziele po sumie, a w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej. Bardzo mało dzieci uczestniczy w tych nabożeństwach.
  7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Anna Magdalena Ignatowska, zamieszkała w Cisowcu z Mariuszem Januszem Włodyka, zamieszkałym w Baligrodzie – zapowiedź I.
  8.  Msze Święte w tym tygodniu: w Mchawie: w poniedziałek o 9.00 i 18.00, we wtorek, w środę i w piątek o 18.00 (w czwartek Mszy Świętej nie będzie ze względu na bierzmowanie w Baligrodzie); w Roztokach Dolnych: w poniedziałek, wtorek i piątek o 17.00 oraz w niedzielę o 10.00; w Cisowcu: w sobotę o 18.00.
  9.  Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę Państwa: w Mchawie – Józef Mamrot, Bronisław Barański, Józef Zabawski; w Roztokach Dolnych – Janina Podsobińska i Jolanta Łuczejko. O wykoszenie trawy na starej części cmentarza proszę Panów: Leszek Korab, Czesław Siekaniec, Wiesław Karnas, Zbigniew Chomycz, Józef Koza, Józef Pietrów, Jan Gawłowski, Tomasz Gawłowski. O wykoszenie trawy miedzy grobami i na nowej części cmentarza proszę Panów z OSP.
  10.  W tym tygodniu przypada:
    – w poniedziałek: 15 rocznica śmierci śp. Dariusza Gawłowskiego
    4 rocznica śmierci śp. Anny Osękowskiej
    – w niedzielę: 28 rocznica śmierci śp. Józefa Stemberskiego
  11.  Intencje mszalne:
    – poniedziałek o 9.00: + Anna Osękowska w 4 rocznicę śmierci
    o 18.00: Dziękczynna
    Roztoki D. o 17.00: + Józef Sawka – intencja od Mariana Pankiewicz
    – wtorek o 18.00: + Kamilek Mazurkiewicz
    Roztoki D. o 17.00: O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Zofii
    Marczyk
    – środa o 18.00: Za parafian