SZLAKIEM SIENKIEWICZA

Podczas proponowanej wycieczki dotrzemy zarówno do miejsc, które stały się popularne podczas wycieczek kresowych, jak i tych cichych, zapomnianych, leżących poza utartymi szlakami, a które są bez wątpienia godne uwagi i odwiedzin. Były niegdyś świadkiem zdarzeń, które ważyły o losach Rzeczpospolitej. Obejrzycie miejsca znane z Trylogii, słynne zamki i twierdze, o które rozbijały się armie otomańskie i najazdy ord tatarskich, miejsca zmagań z kozakami Chmielnickiego, wspaniałe zabytki, a także zobaczycie i poznacie ludzi, którzy wciąż kultywują polską tradycję i wiarę na Kresach.

19.10.18

4.30- wyjazd z Mchawy. 9.00 (czas ukraiński) – Przyjazd do LWOWA 10.00 wyjazd w dalszą drogę. OLESKO – zwiedzanie dziedzińca, komnat i podziemi. Ok. 14.00 przyjazd do POCZAJOWA. Zwiedzanie Ławry. (kobiety muszą mieć spódnice i nakrycie głowy) Do KRZEMIEŃCA przyjazd ok. 17.00. Zwiedzanie: Dworek Słowackich, Liceum Krzemienieckie, dawne klasztory, Kościół św. Stanisława. 18.30 kwaterowanie w hotelu. 20.00 uroczysta obiadokolacja z muzyką.

20.10.18

Śniadanie, wykwaterowanie. 9.00 wyjazd. ZBARAŻ – zwiedzanie twierdzy (dziedziniec, komnaty, podziemia, bastiony). Dalszy przejazd z jednym przystankiem na WC. Przyjazd do CHOCIMIA ok.16.00. Zwiedzanie twierdzy nad Dniestrem. 18.30 przyjazd do KAMIEŃCA PODOLSKIEGO. Pieszo ruszamy w kierunku starówki mostem nad Jarem rzeki Smotrycz, Katedra św. Piotra i Pawła, Rynek Polski, Ratusz, Studnia ormiańska, dzielnica ormiańska, taras widokowy z panoramą na Twierdzę i Most Turecki. Wieczorem wszystkie zabytki pięknie podświetlone. 20.30 przyjazd do hotelu. Obiadokolacja, kwaterowanie.

21.10.18

Msza Święta, śniadanie, wykwaterowanie. 9.00 wyjazd. Zajeżdżamy na starówkę i idziemy na zwiedzanie Twierdzy. 11.00 wyjazd w dalszą drogę. BUCZACZ – krótki postój na obejrzenie Ratusza, Kościoła i Klasztoru oo. Bazylianów, budowanych z fundacji Mikołaja Bazyliego Potockiego. Przyjazd do STANISŁAWOWA ok.15.00. Godzinne zwiedzanie starówki, krótki czas wolny.  Obiadokolacja. 17.00 wyjazd. Po drodze mijamy Halicz, Rohatyn, Bóbrkę. Przyjazd na obwodnicę Lwowa ok.19.00.

Cena: 600 PLN- cena zawiera wszystkie świadczenia. W hotelach pokoje są 2-4 os.

Zapisy do 15 sierpnia z wpłatą zaliczki w kwocie 300 zł od osoby.